loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Dowiedz się, jak powstają srebrne monety lustrzane w mennicy w San Francisco
Blog

Dowiedz się, jak powstają srebrne monety lustrzane w mennicy w San Francisco

Lubisz znać historię firmy, zanim kupisz jej akcje, wiedzieć, gdzie Twój księgowy chodził do szkoły i co zainspirowało Twojego ulubionego autora do napisania nowej powieści. Jesteś ciekawski i rozważny, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób, w jaki spędzasz swój czas i wydajesz pieniądze. Dlaczego więc nie dowiedzieć się, skąd pochodzą również Twoje srebrne monety? Dowiedz się, jak w mennicy w San Francisco powstają jedne z najpiękniejszych i najbardziej uświęconych tradycją srebrnych monet lustrzanych Amerykański Orzeł i jak możesz je sobie sprawić.

Produkcja srebr

nych monet lustrzanych w San

FranciscoMinnica w San Francisco, która została otwarta w 1854 roku w odpowiedzi na Kalifornijską Gorączkę Złota, produkuje zestawy monet platerowanych i srebrnych monet lustrzanych naszego kraju, a także monety okolicznościowe zgodnie z instrukcjami Kongresu. Dotyczy to również nowo zaprojektowanych srebrnych monet American Eagle Proof. Zakład w San Francisco nie bije już monet obiegowych.

Duża litera "S" na awersie (stronie głowicy) wybranych srebrnych monet lustrzanych i innych monet bitych w San Francisco była używana do 1975 roku.

Zakład w

San Francisco wybijał grosze obiegowe w latach 1968-1974, nikle w latach 1968-1970, a dziesięciocentówki w 1975

r.

Monety próbne wykonane ze srebra lub dowolnego innego metalu są najwyższej jakości monetami produkowanymi przez Mennicę. Słowo "Proof" odnosi się do wykończenia monety.

Monety próbne są specjalnie obrabiane, ręcznie polerowane i czyszczone, aby zapewnić wysoką jakość wybicia. Następnie są one wprowadzane do pras wyposażonych w specjalnie polerowane matryce i wybijane co najmniej dwukrotnie. Według Mennicy Amerykańskiej, co najmniej dwukrotne wybicie monety nadaje jej oszroniony, wyrzeźbiony pierwszy plan, dzięki czemu uzyskuje ona "efektowny" połysk, a także misterny wzór i lustrzane tło.

Na koniec, monety próbne są pakowane w kapsułę ochronną, aby wyeksponować i zachować ich wykończenie.

Najnowsze srebrne monety lustrzane wyprodukowane w San FranciscoTego

lata mennica w San Francisco rozpoczęła produkcję przeprojektowanych srebrnych monet 2021 American Eagle Pro

of.

Przeprojektowane srebrne monety American Eagle Proof są również produkowane w mennicy West Point w Nowym Jorku. Produkcja jest ograniczona do 200 000 monet.

Monety te, bite od 1986 roku, otrzymały odświeżony awers i całkowicie przeprojektowany rewers (strona z ogonem), aby uczcić tegoroczną 35. rocznicę programu American Eagle Coin.

Podobnie jak jej odpowiednik wybity w West Point, awers monety z San Francisco zawiera odświeżony wizerunek Adolpha A. Weinmana przedstawiający Lady Liberty w pełnym rozkroku, otuloną fałdami flagi, z wyciągniętą prawą ręką i gałązkami lauru i dębu w lewej ręce. Mennica wykorzystała zaawansowaną technologię, aby stworzyć projekt, który teraz lepiej odzwierciedla oryginalną wizję Weinmana i zawiera jego tradycyjny znak artysty. Napisy: "LIBERTY", "IN GOD WE TRUST" oraz "2021".

Zaprojektowany na nowo rewers przedstawia orła niosącego gałązkę, który przygotowuje się do lądowania. Napisy to: "UNITED STATES OF AMERICA", "E PLURIBUS UNUM", "1 OZ. FINE SILVER," i "ONE DOLLAR. "

Projektantka Emily Damstra stworzyła projekt nowego rewersu, a emerytowany artysta Mennicy Michael Gaudioso wyrzeźbił projekt

.

Oprócz przeprojektowanego rewersu i ulepszonych detali na awersie, przeprojektowane monety Amerykański Srebrny Orzeł zostały wybite w wysokim stopniu szczegółowości przy użyciu nowej technologii. Mennica twierdzi, że ta nowa technologia pomaga zapobiegać fałszowaniu monet.

U.S. Money Reserve specjalizuje się w złotych i srebrnych monetach emitowanych przez rząd, w tym Srebrnych Orłach Proof. Zadzwoń teraz, aby dowiedzieć się więcej o monetach American Eagle i zobaczyć, jak srebro może odegrać kluczową rolę w dywersyfikacji Twojego portfela.

Silver American EagleU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Have
You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolności?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Celebrate American Eagle Day with America's Gold Authority®2021-06-16Czym
są certyfikowane monety i dlaczego mają znaczenie?
2021-05-19