loader
Inwestowanie

Wpływ pandemii na złoto

To są z pewnością nieprzewidywalne i niepewne czasy, w których żyjemy.  Te szczególne warunki rynkowe, w tym całkowite zamknięcie niektórych sektorów, powszechne ograniczenia w podróżowaniu i gwałtowne spadki na giełdach różnią się nawet od tych, które miały miejsce podczas globalnego kryzysu finansowego w 2008 roku. Dlatego nie dziwi fakt, że inwestorzy zastanawiają się, gdzie powinni ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. 

Mimo że złoto jest jak dotąd jedną z najlepiej radzących sobie klas aktywów 2020 roku, jego cena jest niestabilna od czasu wybuchu epidemii COVID-19.  Według Światowej Rady Złota, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że inwestorzy upłynniają swoje złoto, aby pozyskać gotówkę na pokrycie strat w innych klasach aktywów.  W Mennicy Królewskiej doświadczamy bezprecedensowego poziomu zainteresowania naszymi produktami z metali szlachetnych, a więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej zwraca się ku złotu jako bezpiecznej przystani w tym niepokojącym okresie.

Dotychczasowe wyniki

Złoto przetrwało wieki ewolucji, wojny światowe i katastrofy finansowe, zachowując swoją reputację niezawodnego magazynu bogactwa.  Podczas gdy cena złota była zmienna w czasie kryzysu finansowego w 2008 roku, było ono jedną z niewielu klas aktywów, które odnotowały dodatnie stopy zwrotu na koniec tego okresu, jak pokazano poniżej.

Według Światowej Rady Złota (The World Gold Council), ustabilizowanie się rynków finansowych może zająć trochę czasu, a wśród wysokiej zmienności, cena złota może doświadczyć dodatkowych wahań. Jednak długoterminowe implikacje środowiska łączącego wysokie ryzyko i niższe koszty alternatywne mogą wspierać popyt na złoto.


Andrew Dickey, Dyrektor Działu Metali Szlachetnych Mennicy Królewskiej, powiedział: "W tych niezwykle trudnych czasach doświadczamy bezprecedensowego popytu na złoto, ponieważ nasi klienci decydują się na przeznaczenie większej części swojego portfela na bezpieczne aktywa.  Chociaż nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłych wyników złota, wiemy, że metal szlachetny przetrwał próbę czasu i zdołał utrzymać się w poprzednich okresach zawirowań rynkowych.
W obliczu zawirowań na rynkach akcji, będących wynikiem globalnego stresu i niepewności gospodarczej, nie jest zaskoczeniem, że złoto inwestycyjne, uważane zazwyczaj za bezpieczną przystań, cieszy się większą popularnością niż kiedykolwiek wcześniej.

Andrew Dickey, Precious Metals Divisional Director w The Royal Mint skomentował: "Z pewnością widzimy, że klienci przeznaczają więcej metali szlachetnych do swojego portfela inwestycyjnego, ponieważ rynek akcji nadal spada. Zauważyliśmy również rosnącą liczbę nowych klientów, którzy po raz pierwszy kupują od nas złote, srebrne lub platynowe produkty inwestycyjne. Jeśli szukasz możliwości inwestowania w złoto, Mennica Królewska pracuje bez wytchnienia, aby zaoferować pakiet produktów, który zaspokoi potrzeby każdego klienta, niezależnie od jego budżetu."

Nasz asortyment inwestycyjny
Dzięki 1100-letniemu doświadczeniu w pracy z metalami szlachetnymi, produkcja wiodących na świecie monet i sztabek jest naszą specjalnością. Nasze złote, srebrne i platynowe produkty inwestycyjne cieszą się zaufaniem i szacunkiem na całym świecie, a ich płynność i zbywalność nie ma sobie równych.