loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Złoto i Srebro: 4 najlepsze monety na prezent w tym sezonie świątecznym
Blog

Złoto i Srebro: 4 najlepsze monety na prezent w tym sezonie świątecznym

Może nadszedł czas, abyśmy rozszerzyli tradycyjne świąteczne kolory czerwieni i zieleni... na złoto i srebro!

Oto dlaczego: w przeciwieństwie do wielu świątecznych prezentów, które są wymieniane w tym roku, podarowanie złotych i srebrnych monet jako prezentu pozostawi wrażenie na obdarowanym na całe życie.

Dla miłośników sztuki i historii: Złota moneta American BuffaloCzasy

pogranicza

Ameryki

.

Bitwa pod Little Bighorn. Pierwsza ruchoma linia montażowa. Prezydentura Woodrowa Wilsona. Proces Enronu.

Zastanawiasz się, co łączy tak szeroki wachlarz historycznych punktów styczności?

Jest to 1 uncja. Złota moneta American Buffalo:

  • Słynny amerykański artysta James Earle Fraser, który zaprojektował oryginalnego "Buffalo Nickel", czerpał inspirację z opowieści swojego ojca o pogranicznej Ameryce i jego doświadczeniach z okresu po bitwie pod Little Bighorn.
  • Moneta z oryginalną grafiką Frasera zadebiutowała w 1913 roku, w tym samym roku, w którym Woodrow Wilson zasiadł w Gabinecie Owalnym. Był to również, nawiasem mówiąc, ten sam rok, w którym Henry Ford zadebiutował ruchomą linią montażową.
  • Po 16 tygodniach zeznań i sześciu dniach obrad ławy przysięgłych, proces Enronu dobiegł końca w 2006 roku, kiedy to Amerykański Bawół został upubliczniony na mocy ustawy 109-145, zwanej również Prezydencką Ustawą o Monecie 1$ z 2005 roku.

Złote monety są doskonałym pomysłem na prezent. Ale niewiele monet jest tak przesiąkniętych amerykańską historią, jak Złoty Amerykański Bawół. Czy na Twojej liście świątecznej jest miłośnik historii lub sztuki? Oto prezent dla nich.

Profil rdzennego Amerykanina autorstwa Frasera - prawdopodobnie kompozycja trzech rdzennych amerykańskich przywódców - oraz jego słynny wizerunek amerykańskiego bizona Black Diamond nigdy nie wyglądały lepiej niż tutaj. Oba obrazy są oszałamiającymi dziełami sztuki prezentowanymi z zadziwiającym poziomem szczegółowości.

Dla osoby, która znaczy tak wiele: Srebrna Amerykańska Moneta OrzełKażdy

ma kogoś specjalnego w swoim życiu. Siostra, która zawsze jest tam. Silny i wspierający małżonek. Przyjaciel na całe życie. Ta osoba zasługuje na coś więcej niż migoczący wisiorek lub butelkę dobrego wina.

Zasługuje na uznanie, które lśni siłą i splendorem Ameryki. I 1 uncja. Srebrna Amerykańska Moneta Orzeł jest idealnym prezentem.

Zapomnij o lametach i sopelkach: aby uzyskać coś, co naprawdę przykuje uwagę w tym sezonie świątecznym, polegaj na czystości srebrnych monet o próbie 999, wybijanych z niezapomnianym wizerunkiem kroczącej wolności (zaprojektowanej przez Adolpha A. Weinmana) i orła heraldycznego (zaprojektowanego przez Johna Mercanti).

Dla tych, którzy służyli: Złota moneta Pearl Harbor

zloto

Oto solidna złota moneta, która honoruje dumne dziedzictwo bohaterów amerykańskiej marynarki wojennej, w sposób nieporównywalny z żadnym innym hołdem.

Podarowanie tej monety jest czymś więcej niż tylko wyrazem miłości i podziwu. Pomaga ona również uhonorować pomnik Samotnego Marynarza w Pearl Harbor Visitor Center, należącym do National Park Service. Fundusze z początkowych wpływów z tej monety zostały przeznaczone na ufundowanie pomnika, który został odsłonięty w 225 rocznicę urodzin Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku.

Pomimo wyraźnego przywołania Marynarki Wojennej, każdy członek amerykańskich sił zbrojnych - Armii, Sił Powietrznych, Straży Przybrzeżnej i Marynarki Wojennej - będzie dumny z posiadania złotej monety Pearl Harbor o wadze 1/10 uncji.

Dla tych, którzy reprezentują naszą przyszłość: Złota Amerykańska Moneta OrzełMłodzi

mężczyźni i kobiety w Twoim życiu będą musieli stawić czoła wielu wyzwaniom na drodze do stania się liderami jutra. Podziel się z nimi specjalnym przesłaniem poprzez prezent w postaci złotej monety Amerykański Orzeł o wadze 1 uncji. Złota Amerykańska Moneta Orzeł.

To przesłanie może odnosić się do ochronnego sposobu, w jaki matka orzeł owija skrzydła wokół orląt na rewersie monety. A może to przesłanie dotyczy planowania na przyszłość i ustanowienia planu emerytalnego, który obejmuje strategię metali szlachetnych. Po tym wszystkim, 1 uncja. Gold American Eagle Coin ma zaszczyt być akceptowane przez Internal Revenue Code do włączenia do IRAs.

Pomysł na złoty prezent świąteczny

Określenie czegoś mianem "litego złota" oznacza, że ma to niezwykłe znaczenie. Niezależnie od tego, czy wśród prezentów, które wręczysz w tym sezonie świątecznym, znajdą się złote czy srebrne monety, możesz być pewien, że Twoi bliscy uznają każdy z nich za prezent z litego złota.