loader
Kolekcjonowanie

Dlaczego ludzie kupują zabytkowe monety?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś poważnie rozważyć kolekcjonowanie zabytkowych monet z Mennicy Królewskiej, a oto nasze 5 najlepszych....

Dywersyfikacja portfela - Monety historyczne nie zmieniają ceny wraz z rynkiem metali szlachetnych, lecz z czasem stają się bardziej pożądane przez kolekcjonerów. Co więcej, istnieje skończona ilość każdej zabytkowej monety, co w połączeniu z rosnącym popytem ze strony kolekcjonerów i inwestorów sprawia, że kolekcjonowanie zabytkowych monet staje się interesującą propozycją dla ludzi z różnych środowisk.
Gwarancja jakości - Wszystkie historyczne monety z Mennicy Królewskiej posiadają certyfikat i gwarancję, co zapewnia ich autentyczność, gdy będziesz chciał przekazać je członkom rodziny lub sprzedać w przyszłości.
Sposób na dotknięcie przeszłości - Każda historyczna moneta ma ciekawą historię do opowiedzenia. Kto był ich właścicielem? Do czego zostały użyte? Zabytkowe monety łączą nas z naszymi przodkami i dziedzictwem, w przeciwieństwie do wszystkiego innego co możesz posiadać i kolekcjonować.
To świetna zabawa! - W większości przypadków, Twoje inwestycje mogą być tylko liczbami na ekranie, które tylko Ciebie interesują. Zbieranie monet może być świetną zabawą! Można dowiedzieć się i zrozumieć więcej na temat interesujących postaci historycznych od Juliusza Cezara do Winstona Churchilla, ważnych okresów czasu takich jak Pierwsza Wojna Światowa czy Bitwa pod Waterloo, a co najlepsze jest to hobby, którym można dzielić się z partnerem, przyjaciółmi, dziećmi lub wnukami. Dzięki monetom historycznym możesz inwestować, uczyć się i dzielić wiedzą w tym samym czasie!
Dzieła sztuki, które możesz posiadać - Monety w historii ludzkości mogą być postrzegane jako prawdziwe dzieła sztuki. William Wyon, Benedetto Pistrucci i Mary Gillick, którzy pomogli nam wyprodukować jedne z najbardziej oszałamiających monet w historii, zawierające legendarne wzory, takie jak Święty Jerzy pokonujący smoka, gotycka korona czy portret "Młodej Głowy" królowej Elżbiety II.  Teraz, dzięki działowi usług kolekcjonerskich Mennicy Królewskiej, możesz posiadać niektóre z tych oryginalnych, klasycznych monet brytyjskich, jak również monety z całego świata.
 Monety historyczne - uchwycenie chwili w czasie

Monety i pieniądze są integralną częścią społeczeństwa od wielu stuleci.  Monety historyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród poważnych numizmatyków i inwestorów, często dlatego, że reprezentują ważne wydarzenia historyczne lub przedstawiają bardzo poszukiwane wzory.  W wielu przypadkach, te specjalne monety historyczne zyskują na wartości wraz z upływem czasu, jak wyjaśniono poniżej.

Edward VIII

Monety Edwarda VIII zostały wyprodukowane tylko jako próbne egzemplarze, ponieważ abdykował on zanim jego monety miały szansę trafić do masowej produkcji. Niektóre z tych próbnych egzemplarzy uciekły z Mennicy Królewskiej i od tamtej pory są bardzo pożądane. Suweren Edwarda VIII jest najbardziej kolekcjonerskim nominałem i jest najbardziej pożądaną brytyjską monetą wszech czasów, która ostatnio osiągnęła cenę sprzedaży 1 000 000 funtów. Moneta ta po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1981 roku, kiedy to została sprzedana prywatnie za nieujawnioną kwotę. W 1984 roku sprzedano ją za 40 000 funtów w czasach, gdy średnia cena domu w Londynie wynosiła 35 000 funtów. Kolejna sprzedaż miała miejsce w 2014 roku, kiedy to osiągnęła rekordowy wynik 516 000 funtów na aukcji (średnia cena domów w Londynie wynosiła wtedy 383 000 funtów). W 2020 roku moneta ta pobiła rekord po raz drugi, gdy mądry nabywca zapłacił 1 000 000 funtów, aby zabezpieczyć tę znaną na całym świecie monetę.

Una i Lew

Innym przykładem bardzo pożądanej monety jest moneta pięciofuntowa z 1839 roku, lepiej znana jako Una i Lew ze względu na jej oszałamiający projekt na rewersie. To odejście od standardowego rewersu St George and the Dragon tak dobrze zniosło próbę czasu, że Mennica Królewska niedawno wypuściła fantastyczną monetę hołdowniczą, która stała się natychmiastowym hitem na rynku wtórnym. Oryginalne monety Una i Lew stale zyskują na popularności od monety o wartości 7 500 funtów w 1999 roku do monety o wartości 30 000 funtów w 2009 roku, a w 2019 roku znakomity przykład osiągnął 420 000 funtów na aukcji.

Gotycka korona

Nawet srebrne monety mogą być bardzo pożądane. Kolejna z monet królowej Wiktorii, Gothic Crown z 1847 roku, jest poszukiwana przez kolekcjonerów od wielu lat. W 1997 roku można było kupić piękny egzemplarz za 500 funtów, w 2007 roku równie dobra Gothic Crown kosztowała 2500 funtów, a dziś może kosztować 5000 - 20 000 funtów za najlepsze egzemplarze.