loader
Blog

Co to jest Ustawa o Wolnej Monecie?

Liberty Coin Act z 1985 roku powołał do życia jedną z najbardziej popularnych na świecie srebrnych monet bulionowych. Ustawa ta autoryzowała bicie popularnej monety American Silver Eagle. Dowiedz się, jak i dlaczego powstał Liberty Coin Act, do czego został powołany i jak wypada w porównaniu z Gold Bullion Act z 1985

r.

Pochodzenie

Liberty Coin ActLiberty Coin Act (formalnie Public Law 99-51), uchwalony w 1985 r. i podpisany przez prezydenta Ronalda Reagana, utorował drogę do wybicia milionów monet 1$ wykonanych z 99,9% czystego

srebra.

Senator Stanów Zjednoczonych James McClure z Idaho zasponsorował ustawę o monetach wolnościowych, aby górnicy mogli sprzedać rządowi federalnemu nadwyżki srebra. Oprócz produkcji dużej ilości ziemniaków, Idaho produkuje również sporo srebra.

Monety o wadze 1 uncji. Srebrny Orzeł oraz inne monety objęte ustawą oddają hołd Statui Wolności i jej domowi, Ellis Island.

Przednia część projektu amerykańskiej monety Srebrny Orzeł oparta jest na projekcie półdolarówki "Walking Liberty" autorstwa Adolpha A. Weinmana, produkowanej od 1916 do 1947 roku. Półdolarówka "Walking Liberty" jest uważana za jedną z najpiękniejszych amerykańskich monet, jakie kiedykolwiek wybito.

W 2021 roku Mennica Amerykańska uczciła 35. rocznicę programu Amerykańskich Monet Orzeł uaktualnionym wzorem. Projekt zawiera teraz niektóre z oryginalnych detali Weinmana, które nie były wcześniej widoczne. Począwszy od 2021 roku, tył monety pokazuje orła lądującego, niosącego gałąź dębu, którą wydaje się być przygotowaną do umieszczenia w gnieździe.

Od 1986 r. do pierwszej połowy 2021 r., rewers monety przedstawiał heraldycznego orła z tarczą, zaciskającego w prawym szponie gałązkę oliwną, a w lewym - strzały. Projekt, autorstwa Johna Mercanti, symbolizował siłę i wytrzymałość.

Rola ustawy o monetach wolnościowych w historii USA

Amerykański

Srebrny Orzeł narodził się w wyniku ustawy o monetach wolnościowych, poprawki do ustawy, która stworzyła program monet okolicznościowych Statua Wolności.

Program Amerykańskiego Srebrnego Orła, uruchomiony w 1986 roku, stał się jednym z najbardziej popularnych i dochodowych programów monetarnych w historii Mennicy Amerykańskiej. Do tej pory wybito ponad 600 milionów tych monet.

"Dziś Srebrny Orzeł jest sercem współczesnego rynku monet i srebrnych kruszców w USA, jako srebrna moneta, która ma najwyższy popyt i premie oraz największą płynność z powodu tych czynników" - czytamy w CoinWeek.

Liberty Coin Act i Gold Bullion ActOba a

kty prawne -

Liberty Coin Act i Gold Bullion Coin Act - zostały uchwalone w 1985 roku. Te prawa federalne upoważniły do produkcji srebrnych i złotych monet bulionowych przez Mennicę Amerykańską. Zgodnie z ustawą o złotych monetach bulionowych, Mennica została upoważniona do emisji złotych monet o nominałach 50, 25, 10 i 5 dolarów. Teraz srebrne i złote monety Amerykański Orzeł są jednymi z najpopularniejszych monet na świecie.

Kupuj monety Amerykański Srebrny Orzeł online lub przez telefon już dziś. Kup jednego Srebrnego Orła lub kup srebro w ilościach hurtowych z Monster Boxem Srebrnego Orła!

Amerykańskie monetySrebrny Amerykański OrzełHistoriaShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins Are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have
You Seen the All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®2021-06-16Czym
są monety certyfikowane i dlaczego mają znaczenie?
2021-05-19