loader
Blog

Jak szukać złota: Techniki płukania złota

Każdego dnia coraz więcej osób zaczyna zajmować się poszukiwaniem złota. Zaskakująco, panning złota ma płytką barierę wejścia, ponieważ wszystko czego potrzebujesz to łopata i złota patelnia. Chociaż inne urządzenia mogą pomóc, nie trzeba wiele, aby zacząć.

To rewolucyjne, a zarazem historyczne narzędzie jest pierwszym i ostatnim używanym w poszukiwaniu złota. Gold panning pozwala zlokalizować złoża złota i sprawdzić wartość i jakość przetwarzanego złota.

Początkowo do poszukiwania złota ludzie używali patelni kuchennych, a oryginalne patelnie na złoto były produkowane z metalu, wykonywane ręcznie z drewna, a nawet z krowich rogów. Obecnie patelnie do złota są produkowane masowo, z metalu i plastiku.

Choć może się to wydawać obce, płukanie złota jest stosunkowo prostym procesem. W tym przewodniku, damy ci kilka wskazówek, jak zacząć panowanie nad złotem i czego szukać, gdy zaczniesz.

Spis treści

 • Poznawanie patelni do złota
 • Jak zacząć poszukiwanie złota
  • Wybierz odpowiednią lokalizację
  • Zacznij zbierać
  • Usuń duży materiał
  • Usuń lżejszy materiał
  • Zajmij się czarnym piaskiem
  • Zbierz złoto
 • Uważaj na piryt
 • Kilka innych narzędzi i technik do wykorzystania
 • Po poszukiwaniach złota - gdzie sprzedać złoto
 • Czy będziesz bogaty?
 • Końcowe przemyślenia o płukaniu złota

Poznawanie patelni do złota

Niezależnie od poziomu, na którym prowadzisz poszukiwania, każdy poszukiwacz złota ma w swoim zestawie do poszukiwania złota patelnię. Możesz dostać tanie plastikowe online - które preferuję ze względu na ich odporną na rdzę i korozję konstrukcję - lub wybrać coś o większej wadze, jak metal. Lżejsza konstrukcja z tworzywa sztucznego ułatwia panowanie przez dłuższy czas, a jeśli dostaniesz czarny lub zielony kolor, złoto będzie wyróżniać się wśród innych skał i metali.

Innym czynnikiem do rozważenia jest rozmiar w kategoriach promienia patelni. 12 do 14-calowe złote patelnie zbierają przyzwoitą ilość materiału, co prowadzi do większej ilości złota na zanurzenie. Idąc mniejszy przyniesie wolniejsze wyniki dla tej samej ilości wysiłku. Wszystko większe może stać się nieporęczne, ale ten wybór należy do Ciebie.

Wreszcie, niektóre złote patelnie pochodzą z ryfli, a niektóre nie. W czasie płukania złota, ryfle - lub małe grzbiety wbudowane w patelnię - pomagają uwięzić złoto i wyróżnić je wśród innych cząstek.

Jak zacząć szukać złota?

Choć płukanie złota jest proste, potrzeba trochę czasu, aby się w tym połapać. Jednak, jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, im więcej ćwiczysz, tym lepiej i szybciej to osiągniesz. Podążaj za naszym przewodnikiem na temat płukania złota i tego, na co zwrócić uwagę podczas tej czynności.

Wybierz odpowiednią lokalizację

Znajdź rzekę, strumień lub potok, w którym woda jest na tyle głęboka, że możesz całkowicie zanurzyć swoją patelnię. Podobnie, pomaga używać źródła wody z szybko płynącą wodą, jak to zmywa błotnistą wodę, którą tworzysz podczas podnoszenia patelni i przesiewania jej zawartości.

Znajdź wygodne miejsce do siedzenia, na przykład na kłodzie lub kamieniu w swoim źródle wody. Połowa bitwy podczas płukania złota polega na tym, jak długo możesz utrzymać ten proces. Choć na początku może nie wydawać się to nużące, to im dłużej będziesz szukać złota, tym bardziej będziesz zmęczony.

Niektóre wspaniałe miejsca do szukania obejmują ziemie publiczne pod jurysdykcją US Department of Agriculture's Forest Service lub US Department of Interior's Bureau of Land Management. Upewnij się, że skontaktowałeś się z agencją, z której ziemi korzystasz, aby upewnić się, że płukanie złota jest dozwolone.

Możesz użyć swojego smartfona, aby znaleźć nowoczesne narzędzia do polowania na złoto, które powiedzą Ci, gdzie w pobliżu możesz znaleźć złoto, srebro, platynę i inne cenne metale. Niektóre aplikacje zapewniają mapy w czasie rzeczywistym pokazujące, gdzie ludzie znaleźli złoto ostatnio i gdzie miałbyś duże szanse na sukces. Sprawdź media społecznościowe w poszukiwaniu grup zajmujących się płukaniem złota i poszukiwaniem w pobliżu i zaangażuj się.

Zacznij zbierać

Podczas szukania złota, wypełnij swoją patelnię w około dwóch trzecich drogi brudem, który chcesz wypłukać. Wypełnienie jej sprawia, że proces staje się bardziej kłopotliwy i wolniejszy, ponieważ trudniej jest zmyć błoto bez wypadania garści.

Zanurz patelnię całkowicie i użyj palców, aby wymieszać jej zawartość. Usuwa to pływający i lżejszy materiał, pozwalając cięższym przedmiotom - takim jak złoto - opaść na dno w celu zebrania.

Usuń duży materiał

Niewątpliwie będziesz zbierać duże obiekty, takie jak kamienie i gruz. Zwróć uwagę na to, co jest dobrze widoczne i usuń to z patelni. Wcześniej zmyj część zanieczyszczeń z obiektu z powrotem do patelni, aby niczego nie pominąć. Płucz i powtarzaj, aż usuniesz wszystkie duże obiekty.

Teraz przychodzi czas na złoto, które widzisz w popularnych mediach: zacznij potrząsać patelnią tam i z powrotem. Dzięki temu cięższe materiały będą się osadzać na dnie patelni. Ćwicz, aż znajdziesz rytm i nie wahaj się potrząsać nieco energiczniej, aby przyspieszyć proces, o ile nie wypierasz materiału, który chcesz wypłukać.

Następnie zawiruj błoto kolistym ruchem tuż pod powierzchnią wody. To ponownie oddziela lżejsze materiały od cięższych.

Usuń lżejszy materiał

Obracając patelnię, przechyl ją do przodu lub do tyłu, aby piasek i lżejsze kamienie mogły się z niej wysunąć. Upewnij się, że ryfle są po tej stronie, po której nalewasz, abyś mógł zebrać złoto, które unosi się wraz z piaskiem. Rób to tak długo, aż usuniesz dużą część lżejszego materiału, pozostawiając głównie ciężki, czarny piasek.

Usuń całą wodę oprócz cala w środku, przykrywając to, co zostało w środku. Delikatnie zawiruj patelnią. Być może zaczniesz widzieć złoto - jeśli tak, wyjmij je z patelni i połóż tam, gdzie je zbierasz.

Powtórz ten proces.

Radzenie sobie z czarnym piaskiem

Przesuń cięższe kamienie i flotsam na jedną stronę patelni, aż czarny piasek znajdzie się po jednej stronie patelni. Potrząśnij nią kilka razy.

Użyj wody, aby delikatnie usunąć górną warstwę piasku. Powtarzaj ten proces, aż zaczniesz widzieć małe płatki złota. Zazwyczaj będziesz musiał zawirować górną warstwę około trzy razy.

Zbierz złoto

Potrząśnij swoją patelnią, aby przenieść złoto do środka. Usuwaj górne warstwy, tak jak w kroku powyżej, aż zostanie tylko złoto. Zbierz całe złoto, które znajdziesz i ponownie rozpocznij cały proces.

Uważaj na piryt

Częstym błędem początkujących poszukiwaczy złota jest zbieranie pirytu, myśląc, że to złoto. Inaczej znany jako "złoto głupców", metal ten ma uderzająco podobny wygląd do złota.

Aby sprawdzić, czy materiał jest pirytem, sprawdź jego ciągliwość. Złoto wygina się przy uderzeniu młotkiem lub ciężkim przedmiotem, podczas gdy piryt pozostaje twardy.

Złoto ma tendencję do zachowywania jasności nawet w cieniu, więc naturalnie będzie się wyróżniać nawet wśród pirytu, gdy już się zorientujesz. Jeśli możesz umieścić rękę pod cieniem i nie widzisz połysku, to co zebrałeś jest prawdopodobnie pirytem.

Inne narzędzia i techniki do zastosowania

Wybór dobrego obszaru to połowa sukcesu. Przestudiuj zapisy górnicze i geologię w okręgach górniczych, aby uzyskać lepsze wyczucie, gdzie może być lukratywny.

Niektóre technologia idzie długą drogę zbyt. Wykrywacze metali mogą pozwolić Ci wskazać obszary w źródle wody, gdzie mogą znajdować się metale szlachetne. Ta nowoczesna technologia i techniki zapewniają wiele korzyści w porównaniu z próbami i błędami starych panning złota.

Po szukaniu złota - gdzie sprzedać złoto

Być może odniosłeś sukces - uderzyłeś w złoto, że tak powiem - w swoich staraniach o złoto. To świetnie! Następnym krokiem, który powinieneś podjąć jest znalezienie renomowanego kupca złota.

W internecie możesz znaleźć wielu kupców złota. Jednak branża ta jest pełna oszustów, więc najlepiej jest korzystać z rekomendacji, recenzji online i referencji, zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek sprzedaż.

Wartość Twojego złota może nie zawsze odpowiadać wartości bieżącej złota, ponieważ wartość ta zakłada czystość 99,6% lub wyższą.

Czy będziesz bogaty?

Podczas gdy proces płukania złota jest zabawny i interaktywny, wzbogacenie się będzie wymagało poważnego wysiłku. W niektórych regionach, jak np. w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, jest całkowicie możliwe, by zarobić na utrzymanie się z poszukiwania złota. Nie uwzględnia to jednak wielu czynników, takich jak czas spędzony na poszukiwaniach, obszar poszukiwań czy doświadczenie poszukiwacza.

Niestety, wiele wcześniej bogatych w złoto miejsc zostało nadmiernie zanieczyszczonych lub nadal znajduje się pod kontrolą dużych firm na prywatnych ziemiach. Mimo to, jest tam mnóstwo złota. Jeśli zastosujesz odpowiednie narzędzia i techniki, takie jak te przedstawione w tym artykule, możesz stać na to, aby zarobić dużo pieniędzy na płukaniu złota.

Końcowe przemyślenia na temat płukania złota

Choć proces ten brzmi prosto - i do pewnego stopnia jest to prawda - potrzeba praktyki i poświęcenia, by stać się doskonałym poszukiwaczem złota. Gold Panning nie zawsze daje owocne rezultaty na początku i może zająć Ci trochę czasu, aby zacząć widzieć postępy, z których jesteś naprawdę dumny. Ale, gdy opanujesz sztukę gold panning, będziesz miał doskonałe, i lukratywne, nowe hobby.

Szukasz więcej informacji na temat złota i rynków? Może jesteś również zainteresowany otwarciem złotego IRA? Skontaktuj się z Learn About Gold dzisiaj lub użyj naszego narzędzia online "Find a Gold IRA Partner" dla darmowej wstępnej wyceny. Zdobądź moc złota w swoich rękach.