loader
Blog

JM Bullion Review: Najlepsza firma do inwestowania w złoto?

Jeśli weźmiesz pod uwagę, jak wiele opcji jest zmiennych, gdy szukasz zabezpieczenia swojego konta emerytalnego, złote IRA oferuje bardziej stabilną alternatywę. W związku z tym, znalezienie firmy oferującej złote konta IRA, która ma doświadczenie i umiejętności potrzebne do skutecznego zarządzania Twoim kontem, jest nie lada wyzwaniem.

Dziś przyjrzymy się JM Bullion. Przejrzeliśmy opinie o JM Bullion zarówno od klientów, jak i osób wtajemniczonych i przeanalizowaliśmy zalety i wady tej firmy, ofertę produktów, wsparcie klienta i wiele innych, by dać ci wszystkie informacje, których potrzebujesz.

Spis treści

 • Historia JM Bullion
 • Zalety i wady JM Bullion
  • Plusy
  • Wady
 • Złote konta IRA w JM Bullion
 • Produkty JM Bullion
  • Możesz kupić złoto i inne metale szlachetne
  • Możesz odsprzedać swoje złoto i inne metale szlachetne.
  • Złote konta IRA (poprzez rekomendowanego przez JM Bullion powiernika)
 • Ceny JM Bullion
 • Powody, dla których warto inwestować w JM Bullion
 • Jak JM Bullion realizuje zamówienia?
 • Czy JM Bullion akceptuje kryptowaluty jako płatność?
 • Czy będę musiał zapłacić podatek od sprzedaży?
 • Co zrobić, jeśli muszę zmienić zamówienie?
 • Jakie opcje przechowywania oferuje JM Bullion?
 • Czy JM Bullion ma politykę zwrotów?
 • Jakich opłat powinienem się spodziewać?
 • Jak JM Bullion wypada na tle SD Bullion?
 • Czego powinienem szukać u dealera złota?
 • Wsparcie klienta
 • Podsumowanie

Historia JM Bullion

Z siedzibą w Dallas w Teksasie, ale pierwotnie założona w Pensylwanii, JM Bullion działa od 2011 roku. Firma ta sprzedaje szeroką gamę metali szlachetnych, od srebra i złota po miedź, pallad, a nawet platynę. Podczas gdy wielu sprzedawców metali szlachetnych zapewnia swoim klientom jedynie kwitek potwierdzający, JM Bullion oferuje wyłącznie prawdziwe produkty fizyczne.

Firma, która w momencie założenia miała tylko dwóch pracowników, teraz liczy prawie 100 osób i wciąż się rozwija. W rzeczywistości JM Bullion otrzymał uznanie za najszybciej rozwijającą się firmę tego rodzaju w USA w 2019 roku. Obecnie może pochwalić się przychodami przekraczającymi 650 milionów dolarów rocznie.

Recenzje klientów wydają się zgadzać, że JM Bullion jest elastyczny, uczciwy i bezpośredni, a także bardziej przystępny niż inni sprzedawcy metali szlachetnych. Wielu klientów wskazuje w szczególności na to, jak niezawodny jest JM Bullion i jak łatwo jest kupić metale szlachetne i założyć złote konto IRA poprzez firmę partnerską JM Bullion - New Direction IRA.

JM Bullion może pochwalić się tysiącami opinii online, z których większość jest w przeważającej mierze pozytywna. Wśród problemów, które zgłaszali klienci, są różne problemy z przesyłkami i brakujące przedmioty. Obsługa klienta JM Bullion zazwyczaj rozwiązuje te problemy, nawet jeśli firma nie ponosi winy.

Zalety i wady JM Bullion

JM Bullion jest sprzedawcą internetowym, który sprzedaje fizyczne złoto, złote monety i inne podobne przedmioty. Jako dealer złota, nie może przechowywać złota na złote IRA, ale może sprzedawać sztabki złota.

Zwróć uwagę, że JM Bullion nie oferuje transakcji bez fizycznej dostawy. W przeciwieństwie do innych dealerów złota, JM Bullion nie obsługuje transakcji, w których złoto jest tylko na papierze. Choć nie oferuje przechowywania złota, ma obiekt, z którym współpracuje i który poleca tym, którzy chcą przechowywać złoto na złote IRA lub do użytku osobistego.

Pros

Jedną z najbardziej znaczących pozycji w kolumnie "pro" dla JM Bullion jest jego szczególnie wysoka ocena BBB (Better Business Bureau). Z prawie 1000 opinii klientów, JM Bullion ma obecnie 4,64/5 na stronie BBB, z oceną A+.

Wraz z wysoką oceną zarówno przez BBB, jak i przez klientów, którym służy, JM Bullion oferuje również darmową wysyłkę na konkretne zamówienia. Robi to, aby utrzymać ogólne koszty klienta w dół, więc większość dużych zamówień (każdy powyżej $199) będzie kwalifikować się do bezpłatnej wysyłki.

Wreszcie, ponieważ JM Bullion współpracuje z bezpieczną placówką do przechowywania złota i innych metali szlachetnych, klienci znajdą tu bardziej płynny proces niż w przypadku wielu innych firm. Podczas gdy wielu dealerów skupia się tylko na sprzedaży metali szlachetnych, ta firma może zaoferować usługi renomowanego partnera w zakresie przechowywania.

Cons

Pierwsza pozycja na tej krótkiej liście wad ma więcej wspólnego z istniejącymi regulacjami rządowymi, a mniej z samym JM Bullion. Firma ta przestrzega ścisłych zasad dotyczących raportowania sprzedaży i zakupu złota i innych metali szlachetnych.

JM Bullion nie oferuje również żadnego rodzaju przechowywania metali szlachetnych. To stawia JM Bullion w opozycji do jego konkurentów, z których wielu oferuje przechowywanie złota. Z drugiej strony, JM Bullion współpracuje z magazynami, które, wraz z partnerskimi depozytariuszami, mogą zapewnić usługi potrzebne do założenia nowego konta IRA.

Inną kwestią do odnotowania jest to, że JM Bullion ma pewne opóźnienie między zakupem sztabek złota lub monet a otrzymaniem przesyłki.

JM Bullion Gold IRAs

JM Bullion nie oferuje żadnego rodzaju usług IRA. Chociaż nie możesz założyć złotego konta IRA bezpośrednio od JM Bullion, firma ta współpracuje z wieloma depozytariuszami, z którymi możesz pracować, by założyć nowe konto IRA.

Podczas gdy JM Bullion nie oferuje złotych kont IRA, firma pozwala klientom na odsprzedanie złota i innych metali szlachetnych. Ponieważ ceny zmieniają się, JM Bullion wymaga od klientów, by dzwonili do nich w celu uzyskania najnowszych cen odkupu. Sprzedawca śmiało twierdzi, że oferuje najlepsze ceny odkupu gdziekolwiek.

Sprawdź tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat IRAS złota i firm, które je oferują.

Produkty JM Bullion

Teraz, gdy mamy już lepsze wyobrażenie o niektórych zaletach i wadach JM Bullion, jak również o jego partnerstwie z innymi firmami, by zwiększyć swoje usługi, spójrzmy na niektóre z rzeczywistych produktów i usług, które oferuje detalista.

Możesz kupić złoto i inne metale szlachetne

Na początek, JM Bullion oferuje szeroką gamę metali szlachetnych. Jeśli chodzi o złote produkty, możesz kupić wszystkie standardowe amerykańskie monety, takie jak Złote Bawoły, Złote Orły i wszystkie monety, które mennica wyprodukowała przed 1933 rokiem.

Oprócz oferty amerykańskiej, JM Bullion sprzedaje również wiele produktów międzynarodowych. Na przykład, możesz kupić różne monety meksykańskie i kanadyjskie, a także produkty pamiątkowe z kanadyjskiej mennicy, Krugerrandy z RPA i wszelkiego rodzaju brytyjskie produkty ze złota.

Masz również możliwość zakupu chińskich produktów ze złota, takich jak Złota Panda, australijskie złoto, europejskie suwereny, a nawet kolekcje od popularnych firm, takich jak Disney. JM Bullion oferuje również szeroki wachlarz sztabek złota dla tych, którzy wolą mieć standardowy przedmiot.

JM Bullion posiada równie bogatą kolekcję srebra, jak i złota. Możesz kupić srebrne statuetki, srebrne krążki, sztabki i monety. JM Bullion oferuje nawet srebrne kule na sprzedaż, choć oczywiście nie można ich używać jako ostrej amunicji.

Tak jak ta firma pozyskuje swoje złoto z całego świata, tak samo robi w przypadku swoich ofert srebra. Możesz nawet kupić monety z popularnych książek, filmów i telewizji, takich jak Star Trek i Star Wars, The Simpsons i Marvel.

Jeśli chcesz kupić metale szlachetne inne niż standardowe złoto i srebro, możesz je również dostać w JM Bullion. Chociaż wybór jest bardziej ograniczony, JM Bullion oferuje na sprzedaż miedź, pallad i platynę.

Możesz odsprzedać swoje złoto i inne metale szlachetne

Podczas gdy większość klientów JM Bullion przychodzi do firmy, by kupić złoto, srebro i inne metale szlachetne, firma umożliwia także odsprzedanie metali szlachetnych, które możesz mieć. Możesz odsprzedać swoje przedmioty przez telefon lub poprzez narzędzie JM Bullion.

Coraz więcej klientów wybiera to narzędzie, ponieważ jest ono całkowicie zautomatyzowane, dostępne 24/7 i nie wymaga rozmowy z agentem sprzedaży. Narzędzie pozwala nawet na zablokowanie stawki, gdy służy ona Tobie, dzięki czemu możesz uzyskać najlepszą możliwą cenę za swoje metale szlachetne.

Wraz z narzędziem odkupu i opcją sprzedaży przez telefon, JM Bullion zapewnia również opcję sprzedaży drogą mailową, aby umożliwić Ci sprzedaż Twojego złota lub srebra.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, proces pozostaje taki sam. Wszystko, co musisz zrobić, to zablokować cenę za swoje przedmioty i kwoty, a następnie wysłać swoje metale szlachetne bezpośrednio do firmy. Kiedy JM Bullion będzie miał szansę sprawdzić i zatwierdzić Twoją przesyłkę, otrzymasz zapłatę.

Ta firma sprawia, że wysyłanie metali szlachetnych do niej jest wyjątkowo proste. JM Bullion zapewnia etykiety wysyłkowe, a wtedy wszystko, co musisz zrobić, to bezpiecznie zapakować przedmioty, nakleić etykiety i podrzucić pudła do najbliższej lokalizacji UPS. Większość klientów otrzymuje zapłatę od JM Bullion w ciągu trzech dni od otrzymania przesyłki.

Złote konta IRA (poprzez rekomendowanego przez JM Bullion powiernika)

Podczas gdy JM Bullion nie oferuje bezpośrednio złotych kont IRA, firma współpracuje z lokalnymi placówkami i depozytariuszami, by pomóc klientom, którzy chcą założyć nowe konto.

Złote konto IRA pozwala Ci zainwestować Twoje konto emerytalne lub inną część Twojego portfela w złoto lub inne metale szlachetne. Złote IRA ma nie tylko korzyści podatkowe, których nie znajdziesz w innych opcjach emerytalnych, ale jest też bardziej stabilne niż bezpośrednie inwestowanie na giełdzie.

JM Bullion współpracuje bezpośrednio z lokalnym depozytariuszem New Direction IRA oraz z zakładem A-M Global Logistics, z których oba znajdują się w pobliżu JM Bullion. Możesz łatwo kupić swoje złoto lub inne metale szlachetne od JM Bullion, założyć nowe konto w New Direction IRA i zlecić przechowywanie złota w A-M Global Logistics, by zakończyć ten proces.

Ceny JM Bullion

Jak możesz się spodziewać, klienci zakładający złote konto IRA w New Direction IRA będą musieli uiścić dodatkowe opłaty.

Mimo to, JM Bullion zapewnia przystępne ceny, w dużej mierze dzięki procesowi bezpośredniego zakupu. Większość klientów donosi, że JM Bullion oferuje ceny zbliżone do średniej krajowej w tej branży. W szczególności, możesz spodziewać się ceny wywoławczej złota, która jest gdzieś w okolicach 1800$.

Ponieważ JM Bullion oferuje różnorodne produkty i źródła, możesz wybierać spośród wielu różnych sztabek, monet i przedmiotów kolekcjonerskich, w zależności od swoich potrzeb.

JM Bullion wyróżnia się także niską minimalną kwotą zakupu. Podczas gdy będziesz musiał kupić co najmniej 2500$ produktu, jeśli przelewasz bezpośrednio z banku, musisz trafić tylko na minimalną kwotę zakupu 100$, jeśli kupujesz przez Bitcoin, czek lub PayPal.

Ważne jest, aby zauważyć, że wraz z minimalną kwotą zakupu, JM Bullion ma również maksymalną kwotę zakupu, choć prawdopodobnie trudno będzie Ci ją osiągnąć.

Górny limit wynosi 5 000 dolarów dla wszystkich zakupów dokonanych kartą, 10 000 dolarów dla zakupów przez PayPal, 50 000 dolarów dla czeku i 150 000 dolarów dla przelewu bezpośrednio z banku. Jeśli kupujesz za pomocą Bitcoin, możesz kupić do 250 000 dolarów w metalach szlachetnych w jednej transakcji.

Powody, dla których warto inwestować z JM Bullion

Dotknęliśmy produktów i firm poza tym, co JM Bullion oferuje bezpośrednio, ponieważ partnerstwo firmy daje możliwości nowym klientom, zwłaszcza tym, którzy są zainteresowani otwarciem nowego konta IRA.

Na początek JM Bullion oferuje zniżkę wojskową, która dotyczy wszystkich pracowników wojska, zarówno tych w służbie czynnej, jak i zwolnionych. Zniżka ta dotyczy zazwyczaj większych zamówień, choć członkowie wojska mogą również skorzystać z ekskluzywnych cen. Wystarczy poszukać znacznika oznaczającego "as low as", aby skorzystać z tej specjalnej ceny.

Aby się zakwalifikować, wystarczy, że wyślesz swoje wojskowe ID bezpośrednio do JM Bullion. Po wysłaniu tej informacji, firma wyśle potwierdzenie i zastosuje zniżkę wojskową dla wszystkich kwalifikujących się produktów i zamówień.

Poza wsparciem dla wszystkich wojskowych, klienci często chwalą JM Bullion za odmowę działania na zlecenie. Podczas gdy inni sprzedawcy złota dodają opłaty i sztucznie podnoszą ceny, JM Bullion nie robi nic takiego. Ta firma praktykuje ceny na żywo i to wszystko.

Oprócz uczciwych cen, JM Bullion oferuje zniżkę dla każdego klienta, który płaci czekiem lub bezpośrednim przelewem bankowym. Te transakcje dają łączną zniżkę w wysokości 4% w stosunku do innych typów transakcji.

Jak już wspomniałem, JM Bullion używa tylko cen na żywo dla wszystkich metali szlachetnych, które sprzedaje. Możesz nawet poprosić o podanie cen na żywo, abyś mógł sprawdzić stawki i odkryć najlepszy dla Ciebie czas na zakup lub sprzedaż.

Ponieważ cena metali szlachetnych zmienia się w czasie, JM Bullion wymaga od swoich klientów zablokowania ceny przed wymeldowaniem. Gdy się wymeldujesz, Twoja suma zostanie zablokowana na następne 10 minut. Jeśli będziesz czekał dłużej niż 10 minut, będziesz musiał zapłacić tyle, ile wynosi nowa cena.

Jak JM Bullion realizuje zamówienia?

JM Bullion zazwyczaj wysyła zamówienia w ciągu trzech dni roboczych od momentu dokonania płatności. W przypadku zamówień składanych w ramach standardowej wysyłki, JM Bullion wysyła je zarówno za pośrednictwem UPS, jak i USPS i zapewnia ubezpieczenie każdego zamówienia. Jeśli chciałbyś otrzymać swoje produkty szybciej, możesz za dodatkową opłatą zamówić wysyłkę w trybie przyspieszonym.

Poza wysyłką bezpośrednio do klientów w celu ich osobistego przechowywania, JM Bullion umożliwia również wysyłkę w systemie drop ship. Klienci mogą zdecydować się na wysyłkę swoich metali szlachetnych do partnerskiej placówki JM.

Czy JM Bullion akceptuje kryptowalutę jako płatność?

W przeciwieństwie do wielu innych sprzedawców złota, którzy pozwalają jedynie na tradycyjne zakupy gotówkowe, czekowe lub bankowe, JM Bullion pozwala klientom na wymeldowanie się przy użyciu kryptowalut. W szczególności, JM Bullion pozwala na płatności za pomocą Ethereum i Bitcoin Cash.

Należy pamiętać, że płatności Ethereum nie mogą być wyższe niż 150 000 USD, a Bitcoin ma górny limit 250 000 USD na zakup. Kolejną istotną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że będziesz musiał potwierdzić i zablokować swoje ceny przez telefon, jeśli używasz Bitcoin, aby zapłacić za swój zakup.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź recenzje JM Bullion, aby zobaczyć, co inni klienci zrobili, aby zapłacić za pomocą kryptowaluty.

Czy będę musiał zapłacić podatek od sprzedaży?

Podczas gdy niektórzy sprzedawcy złota wymagają podatku od sprzedaży od wszystkich zakupów, JM Bullion tego nie robi. Będziesz musiał zgłosić wszystkie transakcje do organów regulacyjnych swojego stanu, ale nie musisz płacić podatku od sprzedaży, gdy kupujesz metale szlachetne bezpośrednio od JM Bullion.

Co zrobić, jeśli muszę zmienić zamówienie?

Niestety, JM Bullion nie pozwala klientom na zmianę zamówienia po jego realizacji. Jeśli chcesz zmienić swoje zamówienie, musisz najpierw je anulować, a następnie złożyć nowe zamówienie bezpośrednio w JM Bullion.

Ponieważ ceny żywych kruszców zmieniają się w czasie, za drugie zamówienie zapłacisz prawdopodobnie inną stawkę niż za pierwsze.

Jakie opcje przechowywania oferuje JM Bullion?

Podczas gdy wielu klientów JM Bullion decyduje się na przechowywanie swoich metali szlachetnych w domu (zwłaszcza w przypadku mniejszych zamówień), inni chcą mieć bezpieczne miejsce do przechowywania swoich zakupów. JM Bullion współpracuje z TDS Vaults, aby zapewnić usługi przechowywania dla tych, którzy nie chcą przechowywać swoich przedmiotów w domu.

TDS Vaults jest międzynarodową firmą oferującą przechowywanie metali szlachetnych w Toronto, Las Vegas, Singapurze i Zurychu.

Jeśli chcesz zdecydować się na przechowywanie metali szlachetnych, wszystko co musisz zrobić, to otworzyć nowe konto w tej firmie partnerskiej, wybrać obiekt, z którego chciałbyś skorzystać, a następnie dokonać zakupu w JM Bullion. Po zakończeniu zamówienia, JM i TDS będą współpracować w celu skoordynowania wysyłki Twoich nowych przedmiotów do wybranej przez Ciebie placówki.

TDS Vaults oferuje podwójne ubezpieczenie, by rozwiać wszelkie obawy klientów. Sam zakład ubezpiecza Twoje metale szlachetne, a także wykupuje polisę od wszelkiego ryzyka, by ubezpieczyć Twoje przedmioty.

Czy JM Bullion ma politykę zwrotów?

Wszystkie zamówienia JM Bullion mają 5-dniowy termin zwrotu. Może się jednak zdarzyć, że będziesz musiał zapłacić za zwrot pieniędzy.

Oprócz potencjalnej opłaty za przywrócenie do stanu pierwotnego, będziesz musiał również zapłacić różnicę rynkową za przedmiot lub przedmioty. JM Bullion nie odkupi niczego poniżej 1000$.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat dokładnych cen firmy w tym momencie, odwiedź stronę JM Bullion.

Jakich opłat powinienem się spodziewać?

Podczas gdy opłaty zazwyczaj są związane z terytorium, jeśli chodzi o przemysł metali szlachetnych, JM Bullion nie pobiera opłat ani prowizji od żadnej ze swoich transakcji. Zamiast tego, firma ta zarabia pieniądze dzięki spreadowi, który jest dodawany do każdego kursu, na jakim siedzi rynek.

Jeśli zamówisz mniej niż 199 dolarów metali szlachetnych w JM Bullion, poniesiesz koszt wysyłki w wysokości 7,99 dolarów. Tak długo, jak Twoje zamówienie przekracza próg 199 dolarów, nie będziesz musiał płacić za wysyłkę.

JM Bullion jest bardzo transparentny. Wraz z aktualnymi cenami rynkowymi wszystkich metali szlachetnych, które sprzedaje, JM wymienia wszystkie dodatkowe ceny na wielu oddzielnych stronach na swojej stronie internetowej.

Jak JM Bullion wypada na tle SD Bullion?

Główną konkurencją dla JM Bullion jest firma SD Bullion. Te dwie firmy mają wiele podobieństw. Obie firmy pojawiły się na początku 2010 roku i mają konkurencyjne stawki za złoto, srebro i platynę.

JM Bullion ma przewagę nad SD Bullion, jeśli chodzi o różnorodność. Mimo to, SD oferuje niektóre z najbardziej powszechnych i popularnych typów produktów.

SD Bullion oferuje zwrot pieniędzy w ciągu trzech dni od zakupu, podczas gdy JM Bullion ma pięciodniową politykę zwrotów. Obaj sprzedawcy złota mają wiele pozytywnych recenzji, choć SD Bullion ma ich więcej niż JM Bullion.

W ostatecznym rozrachunku, najlepszy sprzedawca złota za Twojego dolara ma więcej wspólnego z produktami, których szukasz, niż z czymkolwiek innym.

Czego powinienem szukać u dealera złota?

Biorąc pod uwagę, jak dużą inwestycją jest zakup metali szlachetnych dla większości inwestorów, ważne jest, aby spojrzeć na kilka różnych obszarów podczas podejmowania decyzji.

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest ogólna reputacja dealera złota, zarówno online, jak i offline. Sprawdź jego recenzje, nie tylko na jego własnej stronie internetowej, ale także na renomowanych stronach takich jak TrustPilot czy Google. Poproś o referencje, kiedy tylko jest to możliwe i porównaj pozytywne recenzje z negatywnymi.

Powinieneś także potwierdzić, że dealer złota posiada przynajmniej jedno fizyczne biuro lub sklep. Nawet w obliczu niedawnego przejścia na rynki internetowe, powinieneś wystrzegać się dealerów, którzy na swojej stronie mają jedynie skrytkę pocztową.

Przejrzystość jest również bardzo ważna. Jeśli dealer dodaje jakiekolwiek dodatkowe opłaty lub prowizje, powinien wyraźnie wyszczególnić to na swojej stronie, a nie próbować dodać je tuż przed dokonaniem zakupu. Ponieważ cena złota i innych metali szlachetnych zmienia się w czasie, dealer musi mieć aktualne ceny wyraźnie dostępne i aktualne.

Powinieneś także unikać wszelkich dealerów złota, którzy nie oferują zróżnicowanych opcji płatności. Unikaj firm, które wymagają gotówki z góry.

Większość renomowanych dealerów pozwoli Ci zapłacić za swoje złote zakupy czekiem, przekazem pieniężnym, bezpośrednim przelewem bankowym, PayPal i kartą kredytową. Rosnąca liczba sprzedawców pozwala teraz nawet swoim klientom na używanie kryptowaluty do realizacji transakcji. Pamiętaj też, by z góry zapytać o wszelkie opłaty związane z konkretnymi typami płatności, jak karta kredytowa czy przelew bankowy.

Na koniec warto potwierdzić politykę zwrotów firmy, jak również opcje odkupu, które oferuje sprzedawca. Większość sprzedawców odkupuje metale szlachetne od klientów, choć mogą mieć osobne opłaty za te transakcje. Jak wszystko inne, sprzedawca powinien podać wszystkie te informacje na swojej stronie internetowej w sposób jasny i przejrzysty.

Obsługa klienta

Obsługa klienta jest najważniejsza w każdej branży, ale jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o przemysł metali szlachetnych. Faktem jest, że błędy się zdarzają i żadna firma nie jest doskonała. Ważne jest to, jak dobrze firma reaguje, gdy te błędy się zdarzają.

Podczas gdy JM Bullion przez lata rozwiązało wiele problemów związanych z reklamacjami i zamówieniami swoich klientów, nie obyło się również bez sporów. Niektórzy klienci twierdzą, że JM Bullion nie wykazuje odpowiedniego poziomu odpowiedzialności i profesjonalizmu, co stoi w dość ostrym kontraście z innymi firmami w tej dziedzinie.

Ważne jest, aby traktować każdą recenzję poważnie, ale również ważyć negatywy z pozytywami. W szczególności, JM Bullion ma przytłaczająco pozytywną ocenę ogólną w zasadzie na każdej stronie z recenzjami.

Pomimo sporadycznych sporów, strona JM Bulion na stronie Better Business Bureau pokazuje, że firma traktuje skargi poważnie i stara się rozwiązać wszystkie problemy klientów. Podczas gdy firmy mogą czasami zamieść złe działania pod dywan, trudno jest ominąć BBB. Ze swoją oceną A+ BBB, JM Bullion pozostaje jednym z najlepszych sprzedawców złota w branży.

Wniosek

Przy tak wielu sprzedawcach złota na rynku, nie dziwi fakt, że potencjalni klienci mają problem z zawężeniem swoich opcji. Jeśli szukasz bardziej stabilnego sposobu zabezpieczenia swojego konta emerytalnego, złote IRA jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie.

I chociaż JM Bullion nie może założyć Twojego nowego konta bezpośrednio, może sprzedać Ci Twoje metale szlachetne i ustawić Cię z opiekunem i bezpieczną placówką.

Wydaje się, że JM Bullion zapracował na swoją reputację dzięki bezpośrednim i uczciwym transakcjom, uczciwym cenom i dobrej obsłudze klienta. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w świecie inwestowania, czy też znasz jego tajniki, JM Bullion jest firmą, która sprawia, że inwestowanie w złoto jest proste i łatwe.

Przestudiowaliśmy recenzje JM Bullion online i omówiliśmy jej zalety i wady, produkty, które oferuje, obsługę klienta i wiele innych, aby dać Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz. Jesteś mądry, by rozważyć wszystkie swoje opcje otwarcia złotego konta IRA. Skontaktuj się z Learn About Gold już dziś, by omówić otwarcie złotego konta IRA lub wybór złota do planu inwestycyjnego.