loader
Blog

Świętuj Dzień Amerykańskiego Orła z America's Gold Authority®.

Łysy orzeł jest narodowym symbolem Stanów Zjednoczonych. Każdego 20 czerwca czcimy nasz narodowy symbol i podnosimy świadomość na temat ochrony orła bielika. Jest to ptak, który był czczony na przestrzeni dziejów i uznawany przez wielkich przywódców, takich jak Ronald Reagan, ojciec nowoczesnego posiadania złota i prezydent, który umożliwił powstanie monety American Eagle. Mówiąc o ojcach, tak się składa, że Dzień Amerykańskiego Orła przypada w tym samym dniu, co Dzień Ojca w 2021 roku.

Poznaj historię Dnia Amerykańskiego Orła, dowiedz się, dlaczego jest obchodzony i jak możesz go świętować we własnej rodzinie i społeczności.

Geneza Dnia Orła AmerykańskiegoDzień

Orła

Amerykańskiego

upamiętnia rocznicę wyboru orła przedniego jako naszego symbolu narodowego.

Łysy orzeł

został dodany do oficjalnej pieczęci USA w 1792

r.

Prezydent Ronald Reagan ogłosił 20 czerwca 1982 r. Narodowym Dniem Orła Łysego i wyznaczył 1982 r. jako Dwusetny Rok Amerykańskiego Orła Ł

ysego.

Jednak oba te były jednorazowe obserwacje.

W swojej proklamacji Roku Dwustulecia, Reagan stwierdził, jak ważna jest ta okazja: "Aby uchwycić spojrzenie tego majestatycznego raptora, to zrozumieć, dlaczego Ojcowie Założyciele wybrali go, aby reprezentował siłę i odwagę naszego wielkiego Narodu. Jego gracja i moc w locie, jego czujność i lojalność w obronie swojej rodziny, a przede wszystkim jego odwaga sprawiają, że orzeł jest dumnym i odpowiednim symbolem dla Stanów Zjednoczonych.

"

Później, na prośbę American Eagle Foundation, prezydent Bill Clinton ustanowił 20 czerwca Dniem Orła Amerykańskiego w 1995 roku

.

"Odważny, silny i wolny, ten wspaniały ptak jest cenionym symbolem wszystkiego, co jest wspaniałe w Ameryce. Ale orzeł przedni jest czymś więcej niż tylko symbolem - jest odbiciem naszego zaangażowania w ochronę i przekazanie naszym dzieciom cennych darów natury, którymi nasz naród został obdarzony" - czytamy w liście Clintona z 1995 roku.

Upamiętnij Dzień Or

ła AmerykańskiegoMożesz

uczcić Dzień Orła Amerykańskiego na kilka sposobów. Wśród nich:

  • Oglądaj kamery orłów w Dollywood, Northeast Florida i National Arboretum, aby zobaczyć te majestatyczne ptaki w akcji.
  • Sprzątaj środowisko. Śmieci, pestycydy i haczyki na ryby zagrażają orłom bielików. Możesz pomóc chronić siedliska orłów, zbierając śmieci, usuwając pestycydy lub haczyki na ryby z rzek, jezior, strumieni, parków i innych miejsc, w których mogą żyć orły. Orzeł przedni został usunięty z listy gatunków zagrożonych w 2007 roku, a utrzymywanie naszego środowiska przyjaznego orłom może pomóc zapewnić, że ten narodowy symbol nie wróci na listę.
  • "Zaadoptuj orła w Narodowym ZOO lub wspomóż Fundację Orła Amerykańskiego.
    Połącz obchody Dnia Ojca i Dnia Orła Amerykańskiego. Być może Twój tata ucieszyłby się z wycieczki z okazji Dnia Ojca do zoo, sanktuarium lub schroniska w Twojej okolicy, gdzie przebywają orły przednie. Albo zgłoś się z tatą na ochotnika do lokalnej akcji sprzątania i weźcie w niej udział jako zespół!

Check Out the 2021 Silver Eagle PCGS

PR-70Łysy orze

ł

pojawia się na kilku monetach. Jednym z najnowszych dodatków do tej rodziny jest 2021 Silver Eagle PCGS PR-70.

Moneta U.S. Money Reserve's 2021 Silver Eagle PCGS PR-70 jest podpisana przez najstarszego syna prezydenta Ronalda Reagana, Michaela Re

agana.

(Warto zauważyć, że Michael Reagan jest autorem książki związanej z Dniem Ojca, Lessons My Father Taught Me, o swoim sławnym tacie). Prezydent Reagan podpisał ustawę o wolności, torując drogę serii monet American Eagle i nowemu Srebrnemu Orłowi.

Moneta 2021 Silver Eagle PCGS PR-70 przedstawia jedno z ostatnich pojawień się ikonicznego projektu rewersu orła autorstwa Johna Mercanti. Posiadanie tej monety to tylko jeden ze sposobów, w jaki możesz wzbić się w powietrze z orłami w Dniu Amerykańskiego Orła i Dniu Ojca.

Uczcij narodowy symbol Stanów Zjednoczonych w Dniu Amerykańskiego Orła, kupując Srebrnego Orła 2021 PCGS PR-70.

Srebrny Amerykański OrzełHistoriaShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Poznaj,
jak srebrne monety lustrzane powstają w mennicy w San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś nowy wzór Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Czym jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Czym są certyfikowane monety i dlaczego mają znaczenie?
2021-05-19