loader
Inwestowanie

Jeden z najtańszych sposobów na inwestowanie w srebro

W dzisiejszym artykule zajmiemy się jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy od naszych klientów, a mianowicie: "jaki jest najtańszy sposób inwestowania w srebrny kruszec?". Podczas gdy na rynku dostępnych jest wiele form srebrnego kruszcu, my zamierzamy ograniczyć naszą dzisiejszą dyskusję do kilku najbardziej powszechnych i rozpoznawalnych form tego kruszcu.

Na początek, co rozumiemy pod pojęciem srebrnego kruszcu? Srebrny kruszec to w zasadzie każda forma srebra, taka jak monety, sztabki, sztabki okrągłe czy sztabki, które sprzedawane są głównie ze względu na ich wartość, w przeciwieństwie do ich wartości kolekcjonerskiej czy numizmatycznej.

Jak wspomniano powyżej, wiele form srebra istnieje, ale ważne jest, aby inwestować w srebro, które jest rozpoznawalne, tak aby istniał duży i płynny rynek dostępny, gdy przyjdzie czas na sprzedaż. W związku z tym, zamierzamy dziś przedstawić trzy opcje srebrnych monet, które można nabyć za ich wartość, a nawet mniej!

Pierwszą opcją, którą zamierzamy omówić są srebrne półdolarówki Kennedy'ego o próbie 40%. Z wyjątkiem półdolarówek, w 1965 roku Stany Zjednoczone usunęły srebro z monet przeznaczonych do powszechnego obiegu. Innymi słowy, dziesięciocentówki i ćwierćdolarówki począwszy od 1965 roku nie zawierają srebra. Półdolarówki nie pozostały bez szwanku, ponieważ zawartość srebra w tych monetach została zredukowana z 90% do 40%. Srebro zostało całkowicie wyeliminowane z półdolarówek w 1971 roku. Monety te są dostępne w dużych ilościach i są powszechnie rozpoznawane przez inwestorów i kolekcjonerów jako zawierające 40% srebra.

inwestowanie

Druga moneta, na którą zwrócimy uwagę, to również srebrna moneta emitowana przez USA. Większość osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale nikle składają się głównie z miedzi. Podczas II Wojny Światowej, miedź była potrzebna do produkcji amunicji, a jej podaż była stosunkowo niewielka, więc rząd podjął decyzję o biciu w latach 1942 - 1945 monet o zawartości 35% srebra. W związku z tym, monety te są powszechnie określane jako srebrne monety wojenne. Monety te są zazwyczaj ciemniejsze od standardowych nikli z powodu matowienia srebra w miarę upływu czasu. Jedyną monetą wybijaną w wyżej wymienionych latach, która nie zawiera srebra jest moneta z 1942 roku bez znaku mennicy.

Ostatnia moneta, na którą zwrócimy uwagę pochodzi od naszych sąsiadów z północy. Kanadyjskie dziesięciocentówki, ćwierćdolarówki, półdolarówki i srebrne dolary wybite w 1967 roku lub wcześniej zawierają 80% srebra. W minionych latach granica kanadyjska była stosunkowo otwarta, więc zarówno Amerykanie, jak i Kanadyjczycy często podróżowali tam i z powrotem pomiędzy krajami. Co więcej, wielu Kanadyjczyków zamieszkało w USA na przestrzeni lat. W związku z tym, srebrne monety kanadyjskie występują w stosunkowo dużych ilościach, a ponieważ pochodzą z innego kraju, można je kupić za mniejszą cenę niż ich amerykańskie odpowiedniki. Nierzadko można znaleźć srebrne monety kanadyjskie, które można nabyć za cenę równą ich wartości stopu.

Podsumowując, podczas gdy istnieje wiele form srebrnego kruszcu, które mogą być zakupione niedrogo, trzy z najtańszych i najbardziej rozpoznawalnych srebrnych monet, które mogą być nabyte to 40% srebrne półdolarówki, srebrne wojenne nikle i kanadyjskie srebrne monety. Zazwyczaj posiadamy dość duży zapas tych monet w magazynie i zazwyczaj sprzedajemy je za ich wartość topliwą lub mniejszą. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.