loader
Inwestowanie

Przewodnik dla początkujących po kupnie złota i srebra

Dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel lub poznać nowe rodzaje inwestycji, złoto i srebro są doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Jak w przypadku każdej innej inwestycji, ważne jest, by przed podjęciem jakichkolwiek poważnych decyzji zapoznać się z informacjami na jej temat. Oto przewodnik dla początkujących, jak kupować złoto i srebro.

Kupno złota dla początkujących

Nawet ci, którzy nigdy nie inwestowali w złoto wiedzą, że jest ono cenne. Podczas gdy złoto nie jest już używane przez społeczeństwo do rutynowych transakcji, jest ono bardzo poszukiwanym towarem zarówno przez osoby prywatne, jak i rządy innych państw. Banki centralne na całym świecie inwestują w złoto jako część swoich rezerw ze względu na jego wartość i stabilność. Jeśli chodzi o inwestowanie, złoto ma tendencję do bycia antycyklicznym. Oznacza to, że jego wartość często wzrasta podczas recesji i innych okresów niepewności gospodarczej. Złoto jest również użyteczne jako zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ jest twardym aktywem, które jest przedmiotem międzynarodowego handlu w dolarach. Jeśli dolar staje się mniej wartościowy z powodu znaczącej inflacji, cena złota na rynku spot proporcjonalnie wzrasta.

Dowiedz się więcej na: http://zlote-sztabki.pl/

Kupno srebra dla początkujących

Srebro ma szeroki zakres zastosowań w branży elektrycznej i przemysłowej. Powiązanie z wieloma gałęziami przemysłu oznacza, że jego cena spot jest bardziej powiązana z różnymi czynnikami rynkowymi niż wartość złota. Jednakże, często występuje opóźnienie pomiędzy zmianami na rynku a zmianami ceny srebra. Srebro jest również bardziej dostępne dla inwestorów, ponieważ jest tańsze niż złoto. W 2020 roku cena spot za uncję srebra wynosi zaledwie 24 dolary, w porównaniu do 1 822 dolarów za uncję złota.

Jak kupować złoto i srebro

sztabki złota

Osoby, które dopiero zaczynają kupować srebro lub złoto, powinny najpierw znaleźć renomowanego dealera monet i kruszców, który stosuje uczciwe praktyki biznesowe i otrzymuje pozytywne recenzje od swoich klientów. Rozsądnie jest również często sprawdzać ceny spot metali szlachetnych i rozglądać się po sklepach. Kiedy już znajdziesz godnego zaufania sprzedawcę, możesz zazwyczaj kupić złoto i srebro w monetach, sztabach, sztabkach i wlewkach.

Przechowywanie złota i srebra

Wielu inwestorów decyduje się na przechowywanie złota i sreb ra w swoich domach w sejfie, by mieć do nich łatwy dostęp. Banki i depozyty metali szlachetnych są przyzwoitymi opcjami o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jednak te instytucje rzadko są otwarte 24/7, co może ograniczać czas, w którym masz dostęp do swojego złota i srebra.

Jako twarde aktywa, które nie zawsze podążają za trendami rynkowymi, kupno złota lub srebra jest często mądrą inwestycją, nawet dla początkujących.