loader
Blog

10 najczęściej zadawanych pytań na temat złota American Eagles

Czy złote monety Amerykańskich Orłów to czyste złoto? Ile kosztują Złote Orły? Dlaczego warto je kupić? Jeśli masz pytania dotyczące jednej z najpopularniejszych złotych monet bulionowych Mennicy Amerykańskiej, U.S. Money Reserve ma na nie odpowiedzi. Zapoznaj się z naszymi prostymi pytaniami dotyczącymi Amerykańskiego Orła, aby dowiedzieć się więcej o złotej monecie, która symbolizuje amerykańską tradycję, jedność i wolność.

1. Czym jest złota moneta Amerykański Orzeł?

Złoty Orzeł to oficjalna złota moneta bulionowa Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy została wybita w 1986 roku, po tym jak prezydent Ronald Reagan podpisał Gold Bullion Act z 1985 roku. Złoty Amerykański Orzeł utorował drogę dla USA, aby zacząć konkurować z takimi monetami jak kanadyjski Złoty Liść Klonowy i południowoafrykański Krugerrand - dwie złote monety, które zdominowały światowy rynek monet w tym czasie.

2. Czy Złote Orły są w 100% złote?

Złote Orły zawierają deklarowaną ilość czystego złota, plus niewielkie ilości stopu (.03 srebra; .0533 miedzi). Tworzy to twardsze monety, które są odporne na niepożądane zadrapania i uszkodzenia. Tak więc, 1 uncja. American Eagle zawiera 1 uncję trojańską złota o próbie 22-karatowej (.9167).

Niektórzy ludzie są zdezorientowani, gdy czytają o próbie monet. Próba, lub czystość, to rzeczywista zawartość złota w monecie, wyrażona w częściach na tysiąc. Złoty Orzeł wykorzystuje trwały 22-karatowy (9167) standard ustanowiony dla złota obiegowego ponad 350 lat temu.

Dla porównania, "czyste" złoto ma próbę 1.000. Moneta o próbie 1.000 byłaby jednak łatwa do formowania rękami i tak miękka, że jej używanie byłoby niemal niepraktyczne.

Złote monety bulionowe Amerykański Orzeł są dostępne w gramaturach 1 uncji, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji. Monety te zawierają 1 uncję, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji złota, ale technicznie ważą nieco więcej niż podana w nich ilość złota.

3. Ile różnych złotych monet Amerykański Orzeł jest dostępnych?

Mennica amerykańska produkuje złote monety Amerykański Orzeł w rozmiarach 1 uncji, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji, a także w wersji wypalanej. Rozmiary, ceny, nominały i średnice różnią się w zależności od monety. Bullion American Eagles porównuje się w następujący sposób:

Szczegóły złotej monety bulionowej Amerykański Orzeł

Rozmiar Nominał Jakość Średnica Cena
1/10 uncji. $5 .9167 (22k) 16,5 mm Zobacz cenę
1/4 oz. $10 .9167 (22k) 22 mm Zobacz cenę
1/2 uncji. $25 .9167 (22k) 27 mm Zobacz cenę
1 uncja. $50 .9167 (22k) 32,7 mm Zobacz cenę

4. Kto zaprojektował przód i tył Złotego Amerykańskiego Orła?

Przód Złotego Amerykańskiego Orła jest odwzorowaniem słynnego Podwójnego Orła zaprojektowanego przez Augustusa Saint-Gaudensa, amerykańskiego rzeźbiarza i budowniczego pomników, który żył w latach 1848-1907.

złoto

Współczesna amerykańska rzeźbiarka Miley Busiek, urodzona w 1941 roku, a obecnie znana jako Miley Tucker-Frost, zaprojektowała tył Złotego Orła w 1986 roku.

5. Ile Złotych Orłów jest wybijanych każdego roku?

Nakłady monet Amerykański Orzeł zmieniały się od czasu rozpoczęcia produkcji przez Mennicę Amerykańską w 1986 roku. Na przykład, w 1986 r. Mennica Amerykańska wyprodukowała 1 362 650 jednouncjowych monet Gold Eagle, ale w 2007 r. już tylko 140 016.

Zgodnie z Gold Bullion Act z 1985 r., Amerykański Orzeł ma być emitowany w "ilościach wystarczających do zaspokojenia popytu publicznego". Zdarzało się jednak, że Mennica nie była w stanie zaspokoić popytu:

  • W 2009 roku Mennica Amerykańska ogłosiła, że skończyły się zapasy 1 uncji amerykańskiego złota. American Gold Eagles, ponieważ popyt na złoto wzrósł w czasie Wielkiej Recesji. (Business Insider)
  • W 2013 roku skończyły się Amerykańskie Złote Orły o wadze 1/10 uncji, po tym jak popyt na nie wzrósł po największym spadku kontraktów terminowych od trzech dekad. (Bloomberg)
  • W 2015 roku Mennica Amerykańska wyprzedała jednego z ułamkowych rozmiarów 2015 American Gold Eagles, nie wybijając więcej w tym roku. (Coin News)

6. Skąd pochodzi złoto dla Złotych Orłów?

Każda 22-karatowa złota Amerykańska Moneta Orzeł jest wykonana z litego złota wydobywanego tutaj w Ameryce. Było to kolejne zastrzeżenie określone przez Gold Bullion Act z 1985 r., który mówił:

"Sekretarz nabędzie złoto dla emitowanych monet... poprzez zakup złota wydobytego z naturalnych złóż w Stanach Zjednoczonych, lub na terytorium lub w posiadaniu Stanów Zjednoczonych, w ciągu jednego roku po miesiącu, w którym ruda, z której pochodzi, została wydobyta."

W przypadku braku takiego złota, "Sekretarz może użyć do bicia monet złota z rezerw posiadanych przez Stany Zjednoczone "

7. Gdzie są bite Złote Orły?

Cała rodzina monet bulionowych Złoty Orzeł jest bita w Mennicy West Point w West Point, w stanie Nowy Jork. Oddział w West Point jest najnowszym obiektem mennicy, który uzyskał status oficjalnego oddziału Men

nicy

Stanów Zjednoczonych

w 1988

r. West Point

jest oficjalnym zakładem produkcyjnym Stanów Zjednoczonych dla złotych, srebrnych i platynowych monet American

Eagle.

Obiekt jest również wykorzystywany jako miejsce przechowywania części rezerw złota Stanów Zjednoczonych.

W West Point Mint, Proof American Eagles przechodzą specjalny proces bicia, aby osiągnąć ich piękne wykończenie "proof".

"

Mennica amerykańska dokłada niezwykłych starań, by wyprodukować oszałamiająco piękną monetę, w tym wielokrotnie uderza i poleruje krążki monetarne, by uzyskać charakterystyczne dla monety detale wzoru i lśniące pole" - mówi Philip N. Diehl, prezes U.S. Money Reserve, były dyrektor mennicy amerykańskiej i inicjator programu Platinum American Eagle w 1995 r.

8. Co to znaczy, że Złote Orły są "gwarantowane przez rząd Stanów Zjednoczonych"?

Przede wszystkim oznacza to spokój ducha. Złote Orły Amerykańskie są gwarantowane przez rząd USA pod względem zawartości złota, wagi i czystości. Jest to wyjątkowe, gdyż tego samego nie można powiedzieć o wszystkich produktach ze złota dostępnych na rynku. Gwarancja rządu USA oznacza, że możesz być pewien, iż Gold American Eagles zawierają określoną ilość złota w uncjach trojańskich.

9. Gdzie można kupić złote monety Amerykańskie Orły?

Możesz kupić monety Gold American Eagle o wadze 1 uncji. złote monety Amerykańskie Orły online lub przez telefon od U.S. Money Reserve, America's Gold Authority®. Nie można kupić Amerykańskich Monet Kruszcowych Orzeł bezpośrednio w Mennicy Amerykańskiej.

10. Czy teraz jest dobry czas na zakup Złotych Amerykańskich Orłów?

Tak! To prawie zawsze jest dobry czas na zakup fizycznego złota, zwłaszcza gdy rozważasz zakup złotej monety, która jest tak poszukiwana i ponadczasowa jak Amerykański Złoty Orzeł.