loader
Blog

Przewodnik nabywcy monet po 18k vs. 22k vs. 24k złocie

Złoto to złoto to złoto. A może jednak? Potencjał Twojego portfela metali szlachetnych może być znacząco uzależniony od czystości złotych monet, które się w nim znajdują - i tak, czystość złota może się różnić. Poznaj kluczowe różnice pomiędzy złotymi monetami 18k, 22k i 24k, abyś mógł wybrać produkt najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Karat vs.

PróbaZanim zajdziemy

za daleko, przejdźmy do kilku głównych definicji: karat i próba.

  • Karataż: Karatage odnosi się do czystości złota (np. 18 karatów lub 18k).
  • Próba: Próba wyraża zawartość metalu szlachetnego w złocie w częściach na tysiąc, np. 750 - co oznacza 75% złota, czyli 18k.

Poniżej przedstawiamy podział zawartości metali szlachetnych dla złota 18k, 22k i 24k.

Zawartość metali szlachetnych w złocie
KaratagePróbaMoneta
Złoto 18kZłoto: 75%,
Srebro: 15%
Miedź: 10%

Ogólnie zarezerwowany dla złotej biżuterii
22k ZłotoZłoto: 91.7% Srebro:
5% M
iedź

: 2%
Cynk: 1.3%


Złota moneta Amerykański Orzeł
24k ZłotoZłoto: 99,99%
(najczystszy rodzaj złota, jaki można kupić)
Złota moneta Amerykański Bawół

W świecie monet, te wykonane z 24k złota mogą być jednymi z najbardziej pożądanych, ale 22k złote monety z pewnością nie pozostają niezauważone. Monety Gold American Eagle wykonane są z 22k złota i pomimo faktu, że Mennica Amerykańska jest zobowiązana do emisji Gold Eagles "w ilościach wystarczających do zaspokojenia popytu publicznego", nie udało im się tego zrobić wielokrotnie. Popyt na te monety był po prostu zbyt duży. Ponadto, ponieważ monety 22k zawierają miedź, są one fizycznie bardziej wytrzymałe niż monety 24k złota.

Ceny złotych monet według czystościJak

można sobie

wyobrazić, ponieważ złote monety 24k są wykonane z czystego złota, ich ceny są zazwyczaj wyższe niż ceny złotych monet 22k. A złote monety 22k mają tendencję do osiągania wyższych cen niż złote monety 18k.

Więcej złota zazwyczaj równa się wyższej cenie monety, szczególnie w przypadku złotych monet bulionowych, ale nie zawsze tak jest. Ceny certyfikowanych złotych monet mogą się także różnić w zależności od ich klasy, stanu i dostępności.

Oto przykłady popularnej złotej monety bulionowej 22k i popularnej złotej monety bulionowej 24k:

  • Złota Amerykańska Moneta Orzeł ( 22k Gold American Eagle Coin) jest jedną z najlepiej sprzedających się złotych monet w Stanach Zjednoczonych. 1 uncja. Złota Amerykańska Moneta Orzeł jest wyznaczona jako oficjalny prawny środek płatniczy, co oznacza, że rząd federalny popiera jej zawartość złota, wagę i czystość. Jest to popularny dodatek do portfela każdego posiadacza złota. Jest to również jedyna 22-karatowa złota moneta autoryzowana przez IRS do włączenia jej do Self-Directed IRA.
  • Złota 24-karatowa moneta American Buffalo Coin jest doskonałym przykładem amerykańskiej monety i mówi się, że przywołuje "złoty wiek kunsztu monetarnego". Wprowadzona w 2006 roku, jest to pierwsza w historii moneta z 24-karatowego złota. Ponadto, ta moneta o wadze 1 uncji jest prawnym środkiem płatniczym w USA. Złota moneta Amerykański Bawół czerpie inspirację z jednego z najbardziej rozpoznawalnych wzorów, jakie kiedykolwiek zostały wybite przez Mennicę Amerykańską.

Forbes.com deklaruje, że Amerykański Orzeł i Amerykański Bawół są jednymi z najlepszych złotych monet dla posiadaczy aktywów w Ameryce Północnej.

Dlaczego warto kupować złote monety zamiast biżuterii?

Dlaczego więc kupować złote monety, takie jak American Eagle czy American Buffalo (a nawet sztabki złota) zamiast złotej biżuterii? Roczny popyt na biżuterię ledwie zmienił się w 2018 roku, po tym jak 3 procentowy spadek rok do roku w IV kwartale popytu odwrócił zyski z III kwartału, donosi World Gold Council. Powód tego płaskiego popytu może być potrójny:

  1. Monety i sztabki mogą być łatwiejsze do sprzedania niż złota biżuteria, głównie dlatego, że ich czystość i próba są łatwiejsze do określenia.
  2. Monety bulionowe i sztabki mogą być sprzedawane bliżej ceny spot złota niż biżuteria.
  3. Niektórzy twierdzą, że wycena monet i sztabek jest bardziej obiektywna i spójna niż biżuterii, gdyż moda, dodane kamienie szlachetne i historia danego egzemplarza biżuterii mogą mieć znaczący wpływ na jego cenę.

The TaxAct Blog przytacza kilka innych powodów, dla których warto rozważyć dodanie złotych monet do swojego portfela, w tym:

  • Złoto ma tendencję do wzrostu, gdy inne aktywa spadają, zapewniając stabilizujący efekt dla Twojego portfela.
  • Złoto może działać jako zabezpieczenie przed inflacją.
  • Złoto nie jest obciążone podatkiem od zysków kapitałowych, dopóki go nie sprzedasz.

Jak podaje Forbes.com, monety mogą być jednym z najlepszych sposobów na zakup złota przez posiadaczy aktywów, ponieważ są bardzo płynne i łatwo je sprzedać lub wymienić. Dodatkowo, złote monety mogą oferować wyższe premie niż złote sztabki. To tylko kilka złotych powodów, dla których warto kupować złote monety w porównaniu z innymi rodzajami tego metalu szlachetnego.

Czy zastanawiasz się, gdzie kupić złote monety 24k? Albo 22k złote monety? U.S. Money Reserve nie bez powodu jest America's Gold Authority®. Znamy się na złocie!

Kup już

dziś złote monety 22k i 24k emitowane przez rząd.

*Nie należy traktować żadnych informacji zawartych w niniejszym dokumencie jako porad podatkowych lub emerytalnych, ponieważ U.S. Money Reserve nie może i nie oferuje porad podatkowych. Klienci powinni skonsultować się z adwokatem lub doradcą podatkowym w celu uzyskania konkretnych porad podatkowych lub prawnych. U.S. Money Reserve nie gwarantuje wydajności lub usług jakiegokolwiek depozytariusza lub opiekuna IRA. Szacowane opłaty za przechowywanie i opłaty administracyjne stron trzecich mogą ulec zmianie według uznania wybranego niezależnego powiernika IRA i depozytariusza.

how to buy goldShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsThe 2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn How
Silver Proof Coins Are Made at the San Francisco Mint2021-08-27Have You Se
en the

All-New 2021 Gold American Eagle Design?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monetach wolnościowych?
2021-07-23