loader
Inwestowanie

Sekrety sprzedaży srebrnych dolarów Morgana

Celem dzisiejszego artykułu jest dostarczenie Ci informacji, które zazwyczaj posiadają tylko dealerzy monet, abyś mógł sprzedać srebrne dolary Morgan jak zawodowiec. Chociaż prawdopodobnie nie zyskamy żadnych przyjaciół w branży, dzieląc się tymi informacjami, uznaliśmy, że należy się nimi podzielić, nie tylko dlatego, że wierzymy w całkowitą przejrzystość, ale również dlatego, abyś mógł sprzedać swoje srebrne dolary Morgan za więcej - bez względu na to, gdzie jesteś i z kim decydujesz się robić interesy.

Dowiedz się, jaką wersję posiadasz

Pierwszą informacją, którą chcemy się podzielić, jest to, że nie wszystkie srebrne dolary Morgan są stworzone tak samo. Niektóre srebrne dolary występują w niższych nakładach lub są rzadkimi odmianami, a inne są monetami o zwykłej dacie. Co więcej, nawet srebrne dolary Morgana o wspólnej dacie w doskonałym stanie mogą być sprzedawane za niezłą premię ze względu na jakość (lub jej brak) srebrnych dolarów Morgana wybitych przez konkretną mennicę w danym roku. Srebrne dolary Morgana, zaprojektowane przez George'a T. Morgana, były bite w latach 1878-1904 i ponownie w 1921 roku w kilku różnych mennicach, w tym w San Francisco, Nowym Orleanie, Denver, Carson City i Filadelfii. Lokalizację mennicy można zidentyfikować szukając "znaku mennicy" na dolnej części rewersu monety. Monety wybite w San Francisco są oznaczone literą "S", w Nowym Orleanie literą "O", w Denver literą "D", a w Carson City literą "CC". Monety wybite w Filadelfii nie zawierają znaku mennicy.

monety

Mennica w Carson City

Wszystkie monety wybite w Carson City są monetami z niższego nakładu, które sprzedają się po wyższej cenie. Najniższe nakłady i najcenniejsze monety z Carson City pochodzą z lat 1881, 1885, 1889 i 1893, przy czym najcenniejsze są srebrne dolary Morgan z 1889 roku. Srebrny dolar Morgan z 1889 roku, jeśli jest w dobrym stanie, może być sprzedany za 1000 dolarów lub więcej.

Ważne jest, aby prawidłowo konserwować te monety, ponieważ ceny są wprost proporcjonalne do ich stanu. Jak zawsze, nigdy nie należy czyścić, polerować lub w inny sposób zmieniać powierzchni monet, ponieważ usuwa to oryginalną patynę i połysk menniczy. Patyna jest naturalną zmianą powierzchni monety, która wynika z wieku i sposobu jej przechowywania. Zazwyczaj objawia się ona jako atrakcyjne lekkie zabarwienie, które w niektórych przypadkach może przybrać tęczowy wygląd. Połysk menniczy, z drugiej strony, jest mroźnym lub śnieżnym wyglądem na powierzchni monety, który jest spowodowany procesem bicia. Kolekcjonerzy monet i inwestorzy preferują monety z pełnym połyskiem menniczym. Zmienione monety są mniej pożądane przez kolekcjonerów i inwestorów i mogą być sprzedawane za setki dolarów mniej.

Mennica w Nowym Orleanie

Większość monet wybijanych w mennicy nowoorleańskiej, z wyjątkiem tych z lat 1893, 1895 i 1903, to monety o wspólnej dacie. Monety wspólnej daty mają zazwyczaj nakłady przekraczające dwa miliony sztuk. Jak wspomniano powyżej, monety nowoorleańskie, ogólnie rzecz biorąc, są mniej wartościowe niż monety Carson City, ale mogą być sprzedawane za setki dolarów, jeśli są w wysokiej klasy stanie. Podobnie jak w przypadku srebrnych dolarów z Carson City, wartość tych monet zależy od ich stanu, dlatego należy odpowiednio zadbać o ich konserwację. Zalecamy umieszczanie ich w uchwytach wykonanych z obojętnych materiałów, takich jak Mylar coin flip lub uchwyty akrylowe.