loader
Inwestowanie

Romantyczny XVII-wieczny skarb znaleziony w Essex

Pierścień pochodzący z XVII wieku został uznany za skarb przez Essex Coroner Service, wśród innych przedmiotów, które pochodzą z tamtej epoki. Historyczny charakter pierścienia, jak również romantyczne i nieco żałobne słowa napisane na nim, spowodował wielkie zainteresowanie historyków, kolekcjonerów i beznadziejnie romantyczne zarówno.

Pamiętaj o mnie w nadziei

Najbardziej uderzającym aspektem pierścienia "Posy" jest jego design i smutna natura napisu "Remember me in hope AT", który go zdobi. Sam pierścień wydaje się być wyprodukowany przez małego, prywatnego wytwórcę trumien w tamtych czasach, co dodaje wagi teorii, że jest to pamiątkowy pierścień żałobny, który był popularnym elementem w tamtych czasach.

Inna teoria sugeruje, że jest to pierścionek zaręczynowy, a w zasadzie zaręczynowy, ponieważ jego zawartość składa się w ponad 10% ze złota, które w tamtych czasach było uważane za najwyższej próby. Ze względu na rozmiar pierścionka uważa się, że został on wykonany dla kobiety o niewielkiej posturze (lub być może dziecka).

Srebrna spinka do mankietów z okresu postśredniowiecznego

Również nadano status skarbu srebrnej spinki do mankietów, która pochodzi z wczesnej części XVII wieku. Eksperci z Muzeum Brytyjskiego uważają, że zostały one wyprodukowane dla upamiętnienia ślubu Karola II i Katarzyny Braganza, który odbył się w 1662 roku.

skarb

Pomimo faktu, że spinki do mankietów są w stanie dalekim od idealnego, co nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę ich wiek, są one uważane za bezcenne i mają wielkie znaczenie historyczne.

Projekt spinek do mankietów, w przeciwieństwie do pierścienia posy, nie pozostawia wątpliwości, że przedmioty są romantycznej natury. Pokazując dwa serca zwieńczone koroną, spinki do mankietów są małe (około 20cm średnicy) i proste w projekcie.

Znaczenie historyczne

Podczas gdy nie ma wątpliwości co do inspiracji spinek do mankietów, czyli królewskiego ślubu, istnieje pewna debata na temat tego, czy zostały one zaprojektowane w następstwie tego wydarzenia, czy jakiś czas po nim, z popularnością takich przedmiotów utrzymującą się do początku XVIII wieku. Chociaż uważa się, że wyszły one z mody w 1714 roku, co może oznaczać, że data produkcji była jakiś czas przed tym wydarzeniem.

Innym aspektem wciąż dyskutowanym jest to, czy przedmiot ten ma katolickie czy rojalistyczne skojarzenia. Podczas gdy nie ma nic szczególnego na spinkach do mankietów, aby zasugerować jedno lub drugie, prawidłowe datowanie może rzucić trochę światła na tę sprawę.

Przedmioty z epoki brązu i żelaza

Wśród innych przedmiotów ogłoszonych był Bronze Age kawałek wykonany ze stopu miedzi, który jest uważany za w bardzo dobrym stanie, biorąc pod uwagę jego wiek i czas, który spędził pod ziemią. To zostało ujawnione wraz z kolekcją monet z epoki żelaza, zarówno odkryte przez detektorystów metalu i również wymawiane jako skarb.

Ostatni przedmiot, to średniowieczne srebrne zwieńczenie ptaka (element znajdujący się na szczycie większego obiektu, takiego jak iglica). W tym przypadku, eksperci uważają, że ptak był częścią ozdobnego wyposażenia stołu. Podczas gdy obiekt, na którym umieszczono zwieńczenie jest ostatecznie nieznany, uważa się, że srebrny ptak jest w dobrym stanie i byłby bardzo poszukiwanym elementem w swoim czasie.