loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Jak wykorzystać zwrot podatku, aby zbudować swoją najlepszą przyszłość finansową
Blog

Jak wykorzystać zwrot podatku, aby zbudować swoją najlepszą przyszłość finansową

Przeciętny zwrot podatku w wysokości $3,120 to całkiem spora sumka. Możesz wykorzystać zwrot podatku na zakup większego telewizora (lub trzech), wyjazd na wakacje, modernizację garderoby lub zakup wielu innych drobiazgów. Jak długo jednak wytrzyma nowy gadżet? I czy kupowanie czegoś, co się zepsuje, wyblaknie lub wyjdzie z mody, pomoże Ci zbudować najlepszą finansową przyszłość? Nie jesteśmy przekonani. Skorzystaj z pomysłów na to, co zrobić ze zwrotem podatku od U.S. Money Reserve, America's Gold Authority® i jedynej firmy zajmującej się złotem, prowadzonej przez byłego dyrektora Mennicy Stanów Zjednoczonych. Niech to będzie rok, w którym zabezpieczysz swoją najsilniejszą finansową przyszłość!

4 pomysły na to, co zrobić ze zwrotem podatku

1. Zbuduj swoje oszczędności na nagłe wydatki.

Ponad połowa Amerykanów (57%) ma mniej niż $1,000 na swoim koncie oszczędnościowym, donosi ankieta GOBankingRates z 2017 roku. Jeśli otrzymasz zwrot podatku w wysokości zbliżonej do średniej krajowej i wpłacisz go na swoje konto oszczędnościowe, to znaczy, że radzisz sobie lepiej niż wielu innych Amerykanów!

Posiadanie odpowiedniej ilości oszczędności (zazwyczaj sześć do ośmiu miesięcy wydatków) jest jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie się na życiową niepewność, radzi Angela Koch, prezes U.S. Money Reserve, w Austin Woman Magazine. Bez wystarczającej ilości oszczędności może się okazać, że będziesz polegać na kredytach i popadać w długi - dwie rzeczy, które nie przybliżą Cię do najlepszej finansowej przyszłości.

2. Spłacaj długi.

Załóżmy, że jesteś częścią 43 procent Amerykanów, którzy mają co najmniej 1000 dolarów lub więcej oszczędności. Możesz też należeć do 25 procent Amerykanów, którzy mają 10 000 lub więcej dolarów oszczędności (kolejny wynik badania GOBankingRates). Jeśli tak, to gratuluję!

Czy jesteś w równie dobrym położeniu, jeśli chodzi o zadłużenie?

Całkowite zadłużenie Amerykanów z tytułu kart kredytowych wzrosło do szacunkowej kwoty 931 miliardów dolarów w 2017 roku - prawie 7-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego, donosi NerdWallet. Połącz kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie i inne długi, a amerykańscy konsumenci są 13,15 biliona dolarów w dziurze.

Co zrobić ze swoim zwrotem podatku może stać się dość oczywiste, jeśli masz dług do spłacenia, zwłaszcza jeśli ten dług jest wysoko oprocentowany.

złoto

"Nie ma większego sensu finansowego odkładanie czeku IRS na $3,000 w funduszu przynoszącym 1 procent odsetek i utrzymywanie salda $3,000 na karcie kredytowej oprocentowanej na 18 procent," mówi TurboTax.

Dokonywanie dodatkowych płatności hipotecznych może być również świetnym sposobem na zaoszczędzenie więcej w dłuższym okresie czasu. "Ponieważ tak wiele z twojej płatności na długoterminowej notatce idzie na spłatę odsetek, zmniejszenie kapitału może mieć wykładniczy efekt przez cały czas trwania pożyczki", dodaje TurboTax.

3. Przejrzyj i zwiększ swoje oszczędności emerytalne.

"Prawie połowa rodzin nie posiada żadnych oszczędności na koncie emerytalnym" - podaje Economic Policy Institute - nawet w takich instytucjach oszczędnościowych jak IRA czy 401(k)s.

Finansowanie swojej emerytury jest mądrym sposobem na wykorzystanie zwrotu podatku i może pomóc wyprzedzić co najmniej połowę społeczeństwa.

"Solidne gniazdko jest kluczowym źródłem przyszłego dochodu" - radzi Angie Koch, Dyrektor Generalny U.S. Money Reserve, a czas podatkowy może być corocznym przypomnieniem o konieczności oceny swojego funduszu emerytalnego. Czy posiadany przez Ciebie zestaw akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych, metali szlachetnych i innych aktywów finansowych odpowiada Twojemu wiekowi i celom emerytalnym? Jeśli nie, należy podjąć kroki w celu ponownego dostosowania.

Można to zrobić na kilka sposobów. Można dokonać wpłat na istniejące konto emerytalne, otworzyć nowe lub innego rodzaju konto emerytalne, lub zrównoważyć swój obecny zestaw aktywów. (To ostatnie jest dość proste do zrobienia, gdy masz Self-Directed IRA, ponieważ to Ty jesteś odpowiedzialny za mieszankę aktywów.)

Unikaj pokusy, aby wydać swój zwrot z IRS form 8888

.

Formularz ten pozwala na bezpośrednią wpłatę części lub całości zwrotu podatku na dwa lub trzy różne konta, w tym tradycyjne IRA, Roth IRA, SEP-IRA lub myRA, mówi U.S. News & World Report.

Zauważ, że wpłaty otrzymane po 17 kwietnia 2018 roku są automatycznie stosowane do roku podatkowego 2018.

 

Dowiedz się więcej o zarówno tradycyjnych, jak i Roth IRA dzięki bezpłatnemu zestawowi informacyjnemu Precious Metals IRA, dzięki uprzejmości programu Gold Standard Precious Metals IRA firmy U.S. Money Reserve. Zarejestruj się, aby dowiedzieć się, jak metale szlachetne mogą pomóc Ci w ustanowieniu silniejszej i bezpieczniejszej emerytury.

4. Buduj bogactwo pokoleniowe.

Bogactwo pokoleniowe - nazywane również bogactwem rodzinnym lub bogactwem wielopokoleniowym - to koncepcja planowania finansowego, która ma na celu przekazanie stabilnych, znaczących zasobów finansowych przyszłym pokoleniom.

Droga do pokoleniowego bogactwa wygląda inaczej dla każdej rodziny. Dla niektórych może to oznaczać posiadanie grupy wynajmowanych nieruchomości lub zakup dzieł sztuki. Dla innych może to oznaczać posiadanie fizycznego złota i srebra w monetach lub sztabkach.

Niektóre monety amerykańskie, zwłaszcza certyfikowane monety próbne w wysokich klasach, są dostępne tylko w ograniczonych ilościach. Takie monety amerykańskie mogą stworzyć "środowisko ekscytacji, w którym okazja do zakupu tych przedmiotów może zdarzyć się tylko raz w życiu". Ostatecznie, dostępność staje się ważniejsza niż cena. Stawia to [kupującego] posiadającego władzę w posiadaniu w bardzo silnej pozycji, nie tylko w celu zachowania kapitału, ale również w celu osiągnięcia zysku w oparciu o zasady podaży i popytu", mówi Michael Contursi, wiceprezes RCW Financial via Inc.

Czy to w formie sztabek, czy monet, fizyczne złoto "zawsze było miejscem, w którym bogaci przechowywali swoje pieniądze" - pisze Inc. Złoto może działać jako dywersyfikator portfela, przechowalnia bogactwa i bezpieczna przystań.

Przeciętny zwrot podatku w wysokości $3,120 to idealna suma pieniędzy, by zacząć budować pokoleniowe bogactwo i powiększać swoje zasoby metali szlachetnych. Ceny złota w 2018 roku mogą osiągnąć poziom 1500 dolarów za uncję, a ceny srebra mogą zmierzać w kierunku 20 dolarów za uncję. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić ze swoim zwrotem podatku, zrób coś, co pomoże Ci ochronić to, co zarobiłeś i zaoszczędziłeś przez lata. Rozważ wykorzystanie swojego zwrotu podatku na zakup fizycznego złota i srebra.

"

Cokolwiek zdecydujesz się zrobić ze swoim zwrotem podatku w tym roku, "nigdy nie wykonuj dużych ruchów finansowych bez wcześniejszej konsultacji z odpowiednimi ekspertami", mówi Koch. Być może będziesz musiał skonsultować się ze swoim doradcą podatkowym, doradcą finansowym lub innymi członkami rodziny.

Czytaj więcej na: https://zlote-sztabki.pl/