loader
Blog

Uczcij Dzień Pamięci metalami szlachetnymi: 5 patriotycznych monet

Dla wielu Amerykanów Dzień Pamięci jest nieoficjalnym początkiem sezonu wakacyjnego. Ale znaczenie Dnia Pamięci sięga znacznie głębiej niż tylko grillowanie na podwórku i wspomnienia na plaży.

Dlaczego więc obchodzimy Dzień Pamięci? Jak podaje History.com, święto to, zapoczątkowane w czasach po wojnie secesyjnej, stało się świętem federalnym w 1917 roku. W ten sposób czci się mężczyzn i kobiety w wojsku amerykańskim, którzy zginęli służąc naszemu krajowi. Wielu Amerykanów obchodzi to święto odwiedzając cmentarze, oglądając parady lub spotykając się z rodziną i przyjaciółmi.

Inny sposób, w jaki możesz pokazać swój patriotyzm i uznanie dla naszych sił zbrojnych w Dniu Pamięci? Kup złote i srebrne monety, które mogą przypominać przyszłym pokoleniom o ciężko wywalczonych swobodach Ameryki. Chociaż monety są formą waluty, reprezentują one również patriotyczne ideały naszego kraju.

Poniżej wybraliśmy sześć monet, które mogą służyć zarówno jako symbole patriotyzmu, jak i jako mądry wybór aktywów.

 

 

Seria monet Pearl HarborU

.S. Money Reserve jest jedyną firmą, która oferuje pierwszą serię monet będących prawnym środkiem płatniczym, upamiętniającą 75. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. Ta tragedia II wojny światowej, która miała miejsce 7 grudnia 1941 r., zabiła ponad 2400 amerykańskich żołnierzy i cywilów oraz skłoniła Stany Zjednoczone do wypowiedzenia wojny Japonii.


Pierwsza moneta z 24-karatowego złota (1/10 oz.) upamiętniająca Pearl HarborSeria monet Pearl Harbor zawiera:

  • Srebrna moneta o wadze 1 uncji. Srebrna moneta bulionowa Pearl Harbor
  • Zestaw złotych monet próbnych Pearl Harbor

Monety z tej serii "reprezentują nie tylko ważny punkt zwrotny w historii naszego narodu, ale także upamiętniają największe pokolenie, które wygrało tę wojnę" - mówi emerytowany wiceadmirał marynarki wojennej John Totushek, były prezes i dyrektor generalny U.S. Navy Memorial Foundation. Jeśli w Dniu Pamięci chodzi o akt pamięci, to te monety wykraczają ponad to.

(Uwaga, seria Pearl Harbor Coin jest dostępna tylko przez telefon i została wyprzedana online. Zadzwoń pod numer 1-844-307-1589, aby złożyć zamówienie już dziś.)

2018 Proof American Eagle Gold CoinsProof

American Eagle

Gold CoinNasze

złote monety

2018 Proof American Eagle Gold Coins składają hołd nieprzemijającemu symbolowi amerykańskiej wolności - łysemu orłowi. Jako część ekskluzywnej serii Reagan Legacy Signature Series, monety te oddają również hołd prawdziwemu amerykańskiemu patriocie: Prezydentowi Ronaldowi Reaganowi.

Prezydent Reagan autoryzował pierwszą w naszym kraju złotą monetę Proof American Eagle Act z 1985 roku. Każda moneta z serii Proof American Eagle Gold Coin jest ręcznie podpisana przez Michaela Reagana, najstarszego syna prezydenta Reagana.

Ponadto, każda moneta jest zamknięta w odpornej na uderzenia, dźwiękowo zapieczętowanej plastikowej walizce, zabezpieczonej przed manipulacją przez niezależną firmę oceniającą, aby chronić stan i wygląd monety. Stan i projekt są dwa kluczowe czynniki, które mogą grać na cenę monety dowód.

Mint State Silver American Eagle CoinMint

State Silver American Eagle CoinThe

2018 1 oz. Mint State Silver American Eagle Coin nosi jeden z najbardziej popularnych wzorów, jakie kiedykolwiek wyprodukowała Mennica Amerykańska. Moneta, pierwotnie wydana w 1986 roku, łączy w sobie historyczną przeszłość amerykańskiej waluty z nowoczesną technologią menniczą. Na awersie monety widnieje krocząca Lady Liberty, a na rewersie heraldyczny orzeł.

Każda moneta posiada certyfikat jakości muzealnej MS-70 lub bliski doskonałości MS-69 nadany przez Professional Coin Grading Service (PCGS), a każda moneta jest zapieczętowana dźwiękowo w etui na monety z certyfikatem PCGS.

Czy wiesz, że monety - grosze, pięciocentówki, dziesięciocentówki i ćwierćdolarówki - są pozostawiane na nagrobkach weteranów wojskowych jako sposób na oddanie im czci?

"Moneta pozostawiona na nagrobku to wiadomość dla rodziny zmarłego weterana, że ktoś odwiedził jego grób i oddał mu cześć. Każdy rodzaj monety pozostawionej na szczycie nagrobka dla weterana ma swoje własne znaczenie" - czytamy w American Military News.

  • Penny na szczycie nagrobka oznacza, że grób został odwiedzony.
  • 5 groszy oznacza, że osoba, która odwiedziła grób szkoliła się w obozie treningowym razem ze zmarłym.
  • Dime oznacza, że osoba ta służyła ze zmarłym w jakimś charakterze.
  • Ćwierćdolarówka oznacza, że osoba, która zostawiła monetę była z weteranem, gdy ten odszedł.

Co ostatecznie dzieje się z tymi monetami? Pieniądze pozostawione na nagrobkach na krajowych i stanowych cmentarzach weteranów są przeznaczane na pokrycie kosztów pochówku i utrzymania - czytamy w American Military News.

W tym Dniu Pamięci zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Dnia Pamięci poprzez uczczenie pamięci mężczyzn i kobiet, którzy stracili życie walcząc za Amerykę. Dla niektórych z Was będzie to oznaczało odwiedzenie cmentarza weteranów i złożenie wyrazów szacunku. Dla innych będzie to oznaczało przyniesienie do domu kawałka historii, który może być przekazany przyszłym pokoleniom i wykorzystany do rozpoczęcia rozmowy o patriotyzmie, wolności i o tym, co to znaczy być Amerykaninem.

Więcej znajdziesz na: http://zlotowcenie.pl