loader
Inwestowanie

Poznaj najpopularniejsze i najbardziej zaufane zakłady mennicze na świecie

Mennica państwowa jest zazwyczaj odpowiedzialna za produkcję waluty danego kraju i posiada zgodę rządu na produkcję monet będących prawnym środkiem płatniczym. Mennice mogą również produkować produkty związane z monetami, w tym monety próbne, nieobliczalne i pamiątkowe, a także srebrne i złote monety bulionowe.

U.S. Money Reserve jest zobowiązana do dostarczania tylko najwyższej jakości produktów z metali szlachetnych, dlatego też współpracujemy z najbardziej szanowanymi mennicami na świecie. Jesteśmy również zaangażowani w edukację, co podsyca nasze przekonanie, że posiadacze złota i srebra powinni wiedzieć, gdzie te strategicznie posiadane aktywa są produkowane. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej o kilku najpopularniejszych mennicach na świecie, w tym o Mennicy Amerykańskiej, Mennicy Austriackiej, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Mennicy Shenyang i Mennicy Perth.

Więcej na: http://zlotowcenie.pl

Mennica Stanów Zjednoczonych

Kongres zezwolił na budowę pierwszej mennicy Stanów Zjednoczonych w Filadelfii w 1792 roku. Obecnie Mennica Amerykańska składa się z sześciu obiektów na terenie Ameryki: Washington, D.C.; Philadelphia, PA; Denver, CO; San Francisco, CA; West Point, NY, oraz United States Bullion Depository w Fort Knox, KY. Każdy z tych obiektów pełni różne funkcje, ale prawie wszystkie współczesne srebrne, złote i platynowe monety emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych są bite w Mennicy Stanów Zjednoczonych w West Point, znajdującej się w pobliżu Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

  • Waszyngton, D.C.: Siedziba Mennicy, gdzie odbywają się funkcje administracyjne Mennicy, w tym kształtowanie polityki, zarządzanie jednostkami biznesowymi, zarządzanie programem monet, badania i rozwój, marketing, zarządzanie stroną internetową i obsługa klienta. Nie jest to zakład menniczy.
  • Filadelfia, PA: Miejsce, w którym powstała pierwsza mennica narodowa. Obecnie mennica ta oferuje szeroki wachlarz monet i powiązanych usług produkcji monet, w tym matryce do monet/medali, monety obiegowe, produkty numizmatyczne, monety okolicznościowe autoryzowane przez Kongres oraz medale.
  • Denver, CO: Produkuje matryce do monet, przechowuje srebrny kruszec i bije monety. Mennica Denver produkuje monety obiegowe, produkty numizmatyczne oraz monety okolicznościowe autoryzowane przez Kongres.
  • San Francisco, CA: Produkuje zestawy monet platerowanych i srebrnych monet lustrzanych, a także monety okolicznościowe autoryzowane przez Kongres. Nie produkuje monet obiegowych.
  • West Point, NY: Zarówno magazyn, jak i zakład produkcyjny. Przechowuje srebrny, złoty i platynowy kruszec oraz bije monety American Eagle w złocie, srebrze i platynie, złote monety American Buffalo oraz monety okolicznościowe autoryzowane przez Kongres.
  • Fort Knox, KY: W przeciwieństwie do innych zakładów menniczych USA, Fort Knox nie jest zakładem produkcyjnym. Przechowuje on rezerwy kruszców metali szlachetnych dla Mennicy Amerykańskiej. Fakt, że do obiektu nie wpuszcza się zwiedzających, a złoto nie zostało przeniesione z Depozytu przez wiele lat sprawił, że niektórzy zaczęli się zastanawiać, czy w Fort Knox jest złoto, czy go nie ma?

U.S. Money Reserve ma zaszczyt być jedyną firmą z branży złota prowadzoną przez byłego dyrektora Mennicy Amerykańskiej. Philip N. Diehl pełni funkcję Prezesa U.S. Money Reserve od 2014 roku. Wcześniej został mianowany 35. dyrektorem Mennicy Stanów Zjednoczonych oraz szefem sztabu Departamentu Skarbu USA. Diehl jest szanowanym autorytetem w dziedzinie własności metali szlachetnych i jest jednym z najbardziej wpływowych luminarzy Ameryki.

Diehl skomentował wpływ Mennicy Stanów Zjednoczonych mówiąc: "Uważam, że rolę Mennicy w historii naszego narodu najlepiej oddaje słynne zdjęcie, które niedawno widziałem, przedstawiające Mennicę w San Francisco, jeden z niewielu budynków, które przetrwały trzęsienie ziemi i pożar w 1906 roku. W czasach pokoju i wojny, w czasach dobrych i trudnych, Mennica Stanów Zjednoczonych pozostała ostoją naszej demokracji i gospodarki. Jestem zaszczycony, że mogłem odegrać rolę w tym trwałym dziedzictwie... Jestem dumny z naszego dziedzictwa, wdzięczny za naszą wolność i ufny w nasze złoto. "

Sprawdź znak mennicy na swoich drobniakach, złotych i srebrnych monetach, aby dowiedzieć się, która mennica USA wyprodukowała Twoją monetę!

Szybkie spojrzenie na znaki mennicy amerykańskiej

Znak mennicy Miejsce bicia monet w USA Przykłady monet
P Filadelfia Susan B. Anthony Moneta dolarowa
D Denver Grosze, pięciocentówki, dziesięciocentówki, ćwierćdolarówki
S San Francisco American the Beautiful Quarters Proof Set
W West Point Amerykański Orzeł Monety bulionowe

Mennica Perth w Australii

Zbudowana w 1899 roku, mennica Perth została zbudowana w celu rafinacji złota z pól złota w Zachodniej Australii, aby produkować i dystrybuować brytyjskie suwereny.

Obecnie rafineria mennicy w Perth przetwarza całe australijskie wydobycie złota, około 300 ton rocznie o wartości około 15 miliardów dolarów.

Obecnie jest to największe przedsiębiorstwo zajmujące się metalami szlachetnymi w Australii. Dystrybuuje sztabki i monety z czystego złota, srebra i platyny o wartości około 18 miliardów dolarów, w tym 10 uncji sztabek złota, 1 uncję sztabek złota, 1/10 uncji złotych monet Pearl Harbor, 1 uncję złotych monet Pearl Harbor i 1 uncję złotych monet Pearl Harbor. Złote Monety Pearl Harbor, i 1 uncja. Pearl Harbor Silver Coins - wszystkie dostępne za pośrednictwem U.S. Money Reserve.

W 2012 roku mennica stworzyła złotą monetę "Kangur" o wadze jednej tony, która jest największą złotą monetą na świecie. Mennica Perth jest również jedną z niewielu rafinerii metali szlachetnych akredytowanych przez wszystkie pięć głównych giełd złota na świecie.

Mennica Austriacka

Minnica Austriacka ma bogatą przeszłość. W 1194 roku Ryszard Lwie Serce zapłacił 12 ton srebra austriackiemu księciu Leopoldowi V. W zamian król Ryszard zapewnił sobie wolność. W zamian król Ryszard zapewnił sobie wolność od rocznego uwięzienia i nieumyślnie dał początek austriackiej mennicy. Książę Leopold postanowił bić monety ze swoich łupów, co zapoczątkowało "ponad 800 lat wspaniałej historii mennictwa w Wiedniu", jak pisze Mennica Austriacka.

Mennice zakładano i bito monety w całej Austrii aż do powstania Republiki Austrii w 1918 roku, kiedy to Wiedeńska Mennica Główna stała się jedyną i niepowtarzalną mennicą kraju.

Mennica Austriacka produkuje obecnie wiele znanych na całym świecie monet, w tym austriacką złotą monetę filharmoniczną.

Kanadyjska Mennica Królewska

Oprócz złotych i srebrnych monet, biżuterii i medali, "Mennica Austriacka jest szczególnie dumna z lojalności swoich długoletnich pracowników, dla których monety są pasją, a nie tylko sposobem zarabiania na życie" - czytamy na stronie mennicy.

Ottawski oddział brytyjskiej Mennicy Królewskiej oficjalnie otworzył działalność w 1908 roku, kiedy to Gubernator Generalny Earl Grey uruchomił prasę, aby wybić pierwszą kanadyjską monetę wyprodukowaną w kraju. W 1931 roku mennica przeszła z rąk brytyjskich do kanadyjskich, a instytucja stała się całkowicie kanadyjska. Siedziba mennicy znajduje się obecnie w Ottawie, a produkcja odbywa się w Winnipeg.

W 1979 roku Mennica Królewska wyprodukowała pierwszą na świecie monetę bulionową z czystego 24-karatowego złota, Kanadyjski Złoty Liść Klonowy.

Następnie, w 2007 roku, Kanadyjska Mennica Królewska dodała kolejny "pierwszy" do swojej listy osiągnięć. Wybiła pierwszą na świecie monetę o nominale miliona dolarów, 100-kilogramową monetę z czystego złota o wartości 99,999%, będącą prawnym środkiem płatniczym 1 miliona dolarów.