loader
Inwestowanie

Krach na rynku kryptowalut może sygnalizować wzrost w bezpiecznych przystaniach złota i srebra

Rynek kryptowalut zanotował ostatnio ogromny spadek wartości, a lider bitcoin spadł o ponad 1000 dolarów w ciągu zaledwie dwudziestu czterech godzin. Doprowadziło to do efektu kuli śnieżnej na innych kryptowalutach, w tym ethereum i ripple.

Przyczyny tego spadku pozostają w dużej mierze nieznane, chociaż wiele osób z branży handlowej twierdzi, że wiadomość o tym, że Goldman Sachs anuluje swoje plany dotyczące biurka handlu kryptowalutami, mogła mieć z tym coś wspólnego. Kiedy cena bitcoina spadła, wielu zdecydowało się na paniczną sprzedaż innych kryptowalut, co spowodowało utratę około 80% wartości w całej branży.

Zmienność kryptowalut

Jak omawialiśmy w poprzednim blogu, zmienność kryptowalut - pomimo tygodni dużych zysków - prawdopodobnie zawsze będzie ich upadkiem. W takich przypadkach możemy zaobserwować wzrost wartości złota i srebra, ponieważ ludzie wybierają bezpieczne przystanie jako bardziej opłacalne i mniej ryzykowne inwestycje długoterminowe.

Dlaczego więc kryptowaluty podlegają takim wahaniom i dlaczego powinieneś zdecydować się na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego za pomocą metali szlachetnych?

Problem z kryptowalutami polega na tym, że bardzo niewiele osób posiada znaczną część władzy. Ci inwestorzy na dużą skalę są znani jako "wieloryby", co jest analogią do ich wielkości na rynku. Mogą oni podejmować decyzje inwestycyjne, które wpływają na cały rynek, wywołując paniczne kupowanie lub sprzedawanie. Taka manipulacja rynkiem jest powszechna na rynku kryptowalut, ponieważ duzi gracze dyktują zasady gry wszystkim innym.

bitcoin

Chociaż na rynkach złota i srebra są wielcy gracze, ich wpływ nie jest tak wszechogarniający.

Nieodłączna wartość złota i srebra

Natura złota i srebra sprawia, że są one z natury wartościowe. Im bardziej coś jest ograniczone, tym bardziej wartościowe się staje. Wiemy, że na naszej planecie jest tylko tyle złota i srebra, i chociaż można je ponownie wykorzystać, zawsze będzie ich tyle samo. To było kiedyś głównym czynnikiem wpływającym na wartość bitcoina - np. nigdy nie zostanie wydobytych tylko 21 milionów bitcoinów. Jednak dzięki "hard forkom" (zmianom w zasadach blockchain, na które głosują górnicy i członkowie społeczności), zasady gry mogą się zmienić w każdej chwili.

Wartość złota i srebra rosła i spadała w czasie, ale jego znaczenie dla nas jako inwestorów i antropologicznie sprawia, że jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek straciło ono swoją wewnętrzną wartość.

W co powinieneś inwestować?

Zróżnicowane portfele często osiągają lepsze wyniki niż te, które mają wszystkie jajka w jednym koszyku, ale to nie znaczy, że musisz mieć wszystkiego po trochu, aby odnieść sukces. Jeśli posiadasz inwestycje w kryptowaluty, które osiągają słabe wyniki w świetle niedawnego spadku, być może mądrze byłoby rozejrzeć się za inwestycjami w bardziej namacalne aktywa.

Dowiedz się więcej na: http://zlotowcenie.pl/