loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Uczcij Krajowy Tydzień Monet 2020 specjalną ofertą na monety Iwo Jima
Blog

Uczcij Krajowy Tydzień Monet 2020 specjalną ofertą na monety Iwo Jima

Witamy w Krajowym Tygodniu Monet 2020! Krajowy Tydzień Monet odbywa się w każdy trzeci tydzień kwietnia. W tym roku, świętujemy światową premierę serii monet z okazji 75 rocznicy Iwo Jimy oraz specjalną tygodniową wyprzedaż monet!

Krajowy Tydzień Monet

2020Tydzień

monet

nie zawsze był taką okazją, jaką jest dzisiaj. W 1923 roku gubernator Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego (ANA) zasugerował prezydentowi grupy, że należy stworzyć wydarzenie, które "przyciągnie ogół społeczeństwa do naszego hobby, a w konsekwencji zwiększy liczbę członków i pomoże w naszej nauce". Pierwszy Coin Week odbył się w dniach 9-16 lutego 1924 roku i został uznany za wielki sukces.

Prezydent ANA doprecyzował misję Tygodnia Monet w 1925 roku, mówiąc: "Pracujmy wszyscy razem dla osiągnięcia zasad, dla których Amerykańskie Stowarzyszenie Numizmatyczne zostało założone: aby rozproszyć wiedzę numizmatyczną... aby pokazać, że numizmatyka jest edukacyjnym i rozrywkowym zajęciem... i aby przepoić innych entuzjazmem i miłością do tego tematu. "

Jednakże, po kilku latach obserwacji, wydarzenie osłabło w uczestnictwie i istniało tylko z nazwy

.

Prezydenci Richard Nixon i Ronald Reagan wydali proklamacje w 1974 i 1983 roku, które tchnęły nowe życie w tę okazję i oficjalnie wyznaczyły trzeci tydzień kwietnia jako Krajowy Tydzień Monet, skłaniając do tworzenia ceremonii i działań zarówno dla dzieci, zwykłych obywateli, jak i entuzjastów monet.

Dlaczego warto wypuszczać monety podczas Narodowego Tygodnia Monet?

Krajowy Tydzień Monet jest jednym z najlepszych momentów, aby podnieść rangę historii przedstawionej na amerykańskich monetach. Co więcej, w 2020 roku przypada 75. rocznica bitwy o Iwo Jimę.

"Od początku historii, monety pomagały opowiadać historię cywilizacji," powiedział prezydent Richard Nixon w 1974 roku. "Obchody Narodowego Tygodnia Monet dadzą nam wszystkim okazję do zastanowienia się nad wzorami, mottami i symbolami, które pojawiają się na naszych monetach", ogłosił, jak zapisano w Kodeksie Przepisów Federalnych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wzory i symbole przedstawione na złotych i srebrnych monetach Iwo Jima zasługują na refleksję.

75th Anniversary Iwo Jima Bullion CoinsU

.S. Money Reserve's zupełnie nowa seria monet, będących prawnym środkiem płatniczym, upamiętnia jeden z najbardziej przełomowych momentów II Wojny Światowej.

Rewers monety przedstawia żołnierzy podnoszących amerykańską flagę w najwyższym punkcie Iwo Jimy. Obraz ten oparty jest na kultowej fotografii Joe Rosenthala z 1945 roku, przedstawiającej sześciu dzielnych amerykańskich marines. Ten wzruszający moment jest następstwem jednej z najdłuższych i najkrwawszych bitew II wojny światowej. Na rewersie znajduje się również napis "IWO JIMA 75TH ANNIVERSARY", znak mennicy Perth Mint "P" oraz rok 2020 w rzadkim rzymskim datowaniu (MMXX).

Awers przedstawia oficjalny portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, portret, który widnieje również na serii monet Pearl Harbor. Postać Iana Rank-Broadley'a honoruje naszych sojuszników z czasów wojny, Wielką Brytanię i Australię.

Każda moneta Iwo Jima jest wykonana z legalnego złota lub srebra i posiada gwarancję wagi, zawartości i czystości metali szlachetnych.

2020 Special Coin Week SaleNational

Coin Week to jedyny czas, kiedy możesz skorzystać ze specjalnych cen i darmowej wysyłki monet bulionowych Iwo Jima, a U.S. Money Reserve jest jednym z jedynych miejsc, gdzie możesz kupić te ekskluzywne monety!

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o zamawianiu złotych i srebrnych monet Iwo Jima zanim Narodowy Tydzień Monet dobiegnie końca. Mogą Państwo również zadzwonić pod numer 1-888-425-0255 i dokonać zakupu bezpośrednio przez telefon.

Część dochodu z każdej sprzedanej monety Iwo Jima jest przekazywana na rzecz Fundacji II Wojny Światowej, wiodącej organizacji non-profit, która jest zaangażowana w edukację przyszłych pokoleń na temat ogromnych poświęceń mężczyzn i kobiet, którzy służyli podczas II wojny światowej.

Iwo Jima Coinsnumismaticsus historyShare this postFacebookTwitterLinkedInRelated postsA New Millennium of American Debt2021-09-02The
2021 Type 2 Silver Eagle Has Landed at U.S. Money Reserve2021-09-01Learn
How Silver Proof Coins are Made at the San Francisco Mint2021-08-27When
it Comes to Gold, Act-Don't React.
2021-08-25Widziałeś nowy wzór Złotego Orła Amerykańskiego z 2021 roku?
2021-08-20W tym tygodniu warto spróbować czegoś nowego2021-08-19