loader
Blog

Dlaczego Orzeł Łysy jest na tak wielu monetach?

Wiesz już, że majestatyczne wizerunki orła przedniego zdobią wiele naszych monet i że jest on również naszym godłem narodowym. Ale czy wiesz, że Stany Zjednoczone prawie przegapiły możliwość włączenia tego potężnego ptaka do oficjalnej pieczęci naszego narodu, jedynej w swoim rodzaju "Wielkiej Pieczęci"?

To prawda. Wielu ludzi pracowało nad możliwymi projektami. Dopiero około XVIII wieku, kiedy artysta Robert Scot przedstawił swoją wizję Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, heraldyczny orzeł łysy zadebiutował.

Ale co symbolizuje łysy orzeł? I dlaczego łysy orzeł jest używany na monetach?

Masz pytania. America's Gold Authority® ma na nie odpowiedzi!

Które monety przedstawiają Łysego Orła?

Jeśli chcesz dodać lub rozszerzyć swoje portfolio metali szlachetnych o monety z wizerunkiem łysego orła, masz wiele możliwości, w tym następujące złote i srebrne monety z U.S. Money Reserve:

  • 1-funtowa złota moneta Amerykański Orzeł
  • 1-uncjowa złota lustrzanka Amerykański Orzeł
  • 1-uncjowa wypalana złota Amerykański Orzeł
  • 1-uncjowa złota moneta "Podwójny Orzeł" z ultrawysoką płaskorzeźbą
  • 1-uncjowa srebrna moneta Amerykański Orzeł

Poniżej omawiamy podobieństwa i różnice pomiędzy wzorami łysego orła każdej z monet.

Jak różnią się wzory Łysego Orła?

Monety przedstawia

jące rodzinę

łysych

orłówZłota moneta Amerykański Orzeł o wadze 1 uncji przedstawia rodzinę łysych orłów zaprojektowaną przez amerykańską rzeźbiarkę Miley Tucker-Frost (dawniej Miley Busiek). Jej rodzina orłów obejmuje:

  • Samiec orła lecący nad gniazdem, trzymający gałązkę oliwną w szponach
  • Samica orła siedząca w gnieździe, z lekko uniesionymi skrzydłami, by ochronnie rozpostrzeć je wokół innych ptaków w gnieździe
  • Dwa orlęta siedzące blisko siebie i swojej matki
Miley

Busiek's Family of EaglesAmerykańska

rzeźbiarka Miley

Tucker-Frost zaprojektowała rodzinę łysych orłów, która zdobi rewers wspomnianej wyżej Złotej Monety Amerykańskiego

Orła.

Przed jej wizją, łysy orzeł był często przedstawiany samotnie.

Przemówienie Ronalda Reagana na Republikańskiej Konwencji Narodowej w 1980 roku zainspirowało Tucker-Frost do przedstawienia bardziej rodzinnego łysego orła.

"Tematem jego przemówienia tego wieczoru było 'Razem, nowy początek'. Podobał mi się pomysł myślenia o Ameryce jako troskliwej rodzinie, więc stworzyłam szkic przedstawiający nie tylko jednego orła, ale całą rodzinę" - powiedziała Coin News Today.

"Mam taką satysfakcję wiedząc, że moja rodzina orłów uświadamia ludziom ich własne wartości rodzinne jako Amerykanów i że monety stały się trwałą częścią naszej kultury" - dodała.

Monety

Proof Gold American EagleFani

1-uncjowego Złotego Amerykańskiego Orła będą również zadowoleni z Proof Gold American Eagle i Burnished Gold American Eagle. Te dwie złote monety zawierają ten sam wzór łysego orła, co monety 1/10-uncjowe, 1/4-uncjowe, 1/2-uncjowe i 1-uncjowe, ale przechodzą inny proces bicia.

Słowo "Proof" oznacza wykończenie monety i metodę jej produkcji. Aby wybić monetę taką jak Proof Gold American Eagle, ręcznie polerowane półprodukty są specjalnie obrabiane, bite co najmniej dwukrotnie, a następnie starannie pakowane, aby zachować ich wykończenie. Powstała w ten sposób moneta ma oszroniony pierwszy plan z efektownym połyskiem, bardzo szczegółowy wzór i lustrzane tło.

Uncirculated/Burnished Gold American Eagle with "W" MintmarkBurnished

monety są również bite z dokładnie wypolerowanych półproduktów monet, które sąindywidualnie

ręcznie podawane do pras monetarnych. Wypalane monety, jednakże, mają charakterystyczny matowy wygląd, który zastępuje tradycyjny połysk monety na rzecz delikatniejszego wyglądu.

Monety

przedstawiające różne wzory Orła Łysego

Monety

z podwójnym orłem

:

Orzeł

w locieNiektórzy

posiadacze złota mogliby twierdzić, że złota moneta Double Eagle o wadze 1 uncji Ultra High Relief ma najbardziej majestatyczny ze wszystkich wzorów łysego orła. To dlatego, że projekt pokazuje potężne skrzydła łysego orła rozpostarte w locie na tle promieni słonecznych. Ten wizerunek podkreśla orła w jego najbardziej naturalnym, budzącym respekt blasku. Obie strony Podwójnego Orła zostały pierwotnie zaprojektowane przez Augustusa Saint-Gaudensa w 1907 r., a następnie wzór został przywrócony w 2009 r. Dowiedz się więcej o historii Podwójnego Orła.

Monety Srebrny Orzeł: Heraldyczny OrzełSrebrna

Amerykańska Moneta OrzełAle

to właśnie na 1 uncjowej Srebrnej Amerykańskiej Monecie Orzeł widnieje heraldyczny orzeł najbardziej przypominający Wielką Pieczęć Stanów Zjednoczonych. Łysy orzeł trzyma strzały w jednym szponie, przekazując władzę i determinację, a gałązkę oliwną w drugim szponie, podkreślając pragnienie pokoju. Nad głową orła unosi się trzynaście gwiazd, symbolizujących 13 oryginalnych kolonii amerykańskich. John M. Mercanti zaprojektował tę wersję heraldycznego orła w 1986

r.

Srebrna moneta Amerykański Orzeł o wadze 1 uncji jest również dostępna jako moneta Proof, Mint State lub moneta bulionowa (nieklasyfikowana)

.

Choć każdy projekt łysego orła jest inny, każdy z nich uderza w podobne tematy: siłę, pokój i majestat.

Co symbolizuje Łysy Orzeł?

Szacunek i podziw dla łysych orłów przenika amerykański krajobraz. W sporcie zawodowym, mamy zawodową drużynę futbolową Philadelphia Eagles, zwycięzców Super Bowl LII. W muzyce, jest Steve Miller Band klasyczny zszywka rocka "Fly Like an Eagle". A amerykańskie monety nadal honorują orła, jak to miało miejsce od dziesięcioleci.

Drużyna sportowa niewątpliwie faworyzuje dzikość łysych orłów i ich panowanie na niebie. Zespół rockowy? Wolność orła (z tekstu piosenki: "I want to fly like an eagle 'til I'm free.").

Amerykanie uwielbiają świętować łysego orła z wielu powodów. Symbolizuje on siłę i autorytet, na co zwrócił uwagę nie kto inny jak Ronald Reagan, pisząc, że orzeł na Wielkiej Pieczęci "jest symbolem przyjaźni i współpracy z naszymi sojusznikami oraz ostrzeżeniem dla naszych przeciwników, że nie damy się zdeptać. "

Dlaczego Łysy Orzeł jest na monetach?

Ojcowie założyciele Ameryki szukali symbolu dziedzictwa narodowego, takiego, który nadawałby się na symbol heraldyczny lub herb - pomysł zapożyczony z Europy - który służyłby jako pieczęć Stanów Zjednoczonych. Pieczęć pomaga przekazać autorytet i autentyczność. W związku z tym projekt musiał być naprawdę wspaniały.

Po wielu latach i falstartach, zespół odpowiedzialny za projekt pieczęci zidentyfikował łysego orła jako element, który może przekazać to, co najlepsze z wciąż młodego narodu. Łysy orzeł na naszych monetach jest nośnikiem tego autorytetu i autentyczności, dodając przy okazji odrobinę majestatu!

Czy różnice we wzorze Orła Łysego coś znaczą?

Wariacje w projektowaniu orła - zarówno na Wielkiej Pieczęci, jak i na monetach - miały na celu podkreślenie niezrównanej rangi tego zwierzęcia w naturze i nadanie estetyki siły, a także władczej obecności, zarówno orłu, jak i wszystkiemu, co się na nim pojawiło.

Co ciekawe, początkowa próba uchwycenia tego dostojeństwa pozostawiła wielu krytyków obojętnymi. Projekt łysego orła Roberta Scota dla złotej monety z 1795 roku przedstawiał orła siedzącego na gałęzi z wieńcem w pysku.

Jednak w porównaniu z późniejszymi wizerunkami łysego orła na złotych monetach, ten wydaje się chudy i słaby.

1795 $10 Turban Head Small Eagle Gold Coin, zaprojektowany przez Roberta Scot'aWyślij

swoje portfolio w góręJak

wcześniej wspomniana piosenka Steve Miller Band zauważa, "Time keeps on slippin', slippin', slippin'....". Nie pozwól, by upłynęło go więcej, zanim kupisz monetę z łysym orłem. Kupuj złote i srebrne monety online lub zadzwoń do U.S. Money Reserve pod numer 1-844-307-1589 już dziś.

Amerykańskie monetyZłoty Amerykański OrzełHistoria Mennicy Stanów ZjednoczonychShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postySrebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w U.S. Money Reserve2021-09-01Dowiedz się,
jak srebrne monety lustrzane są produkowane w mennicy w San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś nowy wzór Złotego Amerykańskiego Orła 2021?
2021-08-20Jak kupować złoto?
2021-07-30Złoto fizyczne kontra złoto papierowe: Jaki jest najlepszy sposób na kupno złota?
2021-07-28Co to jest ustawa o monecie wolności?
2021-07-23