loader
Blog

Jak ustalane są ceny złotych monet?

Jak to możliwe, że dwie złote monety o wadze 1 uncji mają dwie różne ceny? To ciekawa rzecz! Obie monety to tylko 1 uncja złota, prawda? Jest w tym jednak coś więcej. Na cenę złotej monety składa się wiele czynników. Nawet jeśli złote monety mogą wyglądać stosunkowo tak samo, pozory to nie wszystko. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego ceny złotych monet tak bardzo się różnią.

Rodzaj monety

Przy ocenie ceny złotej monety, pierwszą rzeczą, którą chcesz sobie zadać jest pytanie: "Co jest szczególnego w tej złotej monecie?". Istnieje wiele różnych typów złotych monet dostępnych na rynku. Kilka z najczęściej spotykanych jest wymienionych poniżej.

1 uncja. Złota Amerykańska Moneta OrzełBullion

Monety

: Bullion jest najprościej zdefiniowany jako "metale szlachetne w formie masowej", a złote monety występują w różnych wagach, od 1/10 uncji do 1 uncji. Złote monety są zazwyczaj produkowane z matowym wykończeniem i często nie są zamykane w plastikowych płytach.

Cena złotej monety jest najczęściej uzależniona od jej wagi i aktualnej ceny rynkowej złota. Stan jest czynnikiem drugorzędnym. Kilka zadrapań tu i tam nie wpłynie na wartość rynkową złotej monety.

monety

Certyfikowane monety:

Certyfikowane złote monety są oceniane i klasyfikowane pod względem stanu zachowania przez niezależną firmę ratingową, taką jak Professional Coin Grading Service (PCGS), w skali Sheldon Coin Grading Scale od 1 do 70. Im wyższa liczba, tym doskonalsza jest moneta.

Cena certyfikowanej złotej monety jest związana z jej wagą w złocie, ale także z jej dostępnością i stanem. Ponieważ stan certyfikowanej monety odgrywa tak istotną rolę w jej potencjale rynkowym, certyfikowane monety są zamknięte i zapieczętowane w odpornych na uderzenia, zabezpieczonych przed manipulacją płytach.

 

Proof

Coins:

Słowo "Proof" oznacza wykończenie monety i metodę produkcji, a nie jej stan czy klasę.

The Guide Book of United States Coins (via NGC) definiuje ten termin jako: "Proof, Specjalnie wykonana moneta wyróżniająca się ostrością detali i zazwyczaj z błyszczącą, lustrzaną powierzchnią. "

Podobnie jak w przypadku monet certyfikowanych, cena monety proof jest również związana z jej dostępnością i stanem. Nie wszystkie monety proof są klasyfikowane i certyfikowane, ale te, które są pokazały, że nie są tak podatne na ten sam poziom zmienności cen spot jak monety bulionowe.

Nieobliczone/wypalone Złote Amerykańskie Orły ze znakiem mennicy "W"

 

Monety

nieobliczone

: Termin "nieobjęte obiegiem" może w rzeczywistości odnosić się do trzech rzeczy: 1) monety, która została upubliczniona, ale nie jest przeznaczona do powszechnego obiegu; 2) monety, która otrzymała oficjalny rating Mint State 60+; lub 3) procesu, w którym moneta jest produkowana. Trzecia definicja jest sposobem, w jaki Mennica Amerykańska odnosi się do monet nieobliczalnych i interpretacją, na której opieramy się tutaj, w U.S. Money Reserve.

Złote monety niecyrklowane są bite w taki sam sposób, jak monety obiegowe i są bardziej przystępne cenowo niż monety lustrzane. Mogą być również produkowane w większej liczbie egzemplarzy niż monety lustrzane, ale nie zawsze. Nieobliczony/wypalony Złoty Amerykański Orzeł z literą "W" jest jednym z tych wyjątków. Oferuje on najniższe nakłady spośród wszystkich monet w historii programu Gold American Eagle.

Rozmiar monetyDuże

samochody, duże domy, duże telewizory - duże rzeczy zazwyczaj kosztują więcej niż mniejsze! To samo można powiedzieć o złotych monetach.

Ten czynnik cenowy jest dość prosty do zrozumienia. Ogólnie rzecz biorąc, im większa moneta, tym wyższa cena! Spójrzmy na złotą monetę Amerykański Orzeł jako przykład.

Złota Amerykańska Moneta Orzeł o wadze 1/10 oz. ma średnicę 16,5 mm i grubość 1,19 mm. Zawiera 1/10 uncji złota i na dzień 22 października 2018 roku, kosztuje około 140 dolarów.

A 1 oz. Gold American Eagle Coin, z drugiej strony, jest większy pod względem rozmiaru i ceny. Ma średnicę 32,7 mm i grubość 2,87 mm. Zawiera 1 uncję trojańską złota i na dzień 22 października 2018 roku kosztuje około $1,294.

Należy pamiętać, że nie jest to twarda i szybka reguła w wycenach złotych

monet.

Możesz zdecydowanie znaleźć 1/4 oz. złotych monet, które są wyceniane wyżej niż 1 oz. złotych monet ze względu na rzadkość, popyt lub znaczenie historyczne.

Klasyfikacja monetKlasyfikacja

monet

to proces określania stanu monety, zazwyczaj w skali od 1 do 70, o której wspominaliśmy wcześniej. Im wyższa ocena, tym wyższa jakość monety - i często, tym wyższa cena!

"Siedemdziesiątka jest idealna i nieskazitelna, bez żadnych niedoskonałości, bez drobnych zadrapań, bez żadnych linii włosów" - mówi John Rothans, główny numizmatyk w U.S. Money Reserve.

"

To jest w zasadzie szczyt, szczyt, A +++ w skali ocen monet. "

Ocena monety jest ważnym czynnikiem wpływającym na jej cenę

.

Jak zauważa PCGS, pomysł ten jest zbieżny z podstawą teorii klasyfikacji monet Sheldona, "że '70' będzie warte 70 razy więcej niż '1'

. "

Istnieje tylko tyle monet o wysokiej jakości, a ceny złotych monet często to odzwierciedlają. Alan Luckett, były dyrektor ds. relacji z klientami w U.S. Money Reserve, wyjaśnia tę koncepcję za pomocą łatwej do zrozumienia analogii.

"To nie jest tak, jak gdybyśmy mieli Mustanga z 1965 r. w stanie wystawowym z przebiegiem 200 mil" - mówi. "Idziesz teraz na aukcje i widzisz ten samochód, który mogliśmy kupić za 3000 dolarów w 1965 lub 1966 roku. Teraz sprzedaje się go za 250.0000 dolarów. Dlaczego? To wciąż Mustang z lat '65/'66. Sprzedaje się za tyle, ponieważ nie ma żadnego z nich w tak nieskazitelnym stanie. "

Ocenione monety zostały zbadane i ocenione przez wyszkolonych ekspertów. Wielu entuzjastów złota uważa, że za tę wiedzę warto zapłacić.

 

Uzyskaj bezpłatny dostęp do ekskluzywnego zestawu informacyjnego U.S. Money Reserve's Gold Information Kit, zawierającego oferty specjalne, strategie dywersyfikacji oraz przewodnik po metalach szlachetnych. Zarejestruj się teraz, aby uzyskać dostęp do tego ekskluzywnego zasobu, tylko od America's Gold Authority®.

Coin Company

 

Czy można wycenić zaufanie? To, gdzie kupujesz złote monety, jest równie ważne jak to, jakiego rodzaju złote monety kupujesz. Każda złota firma jest inna!

Możesz kupić złote monety online, przez telefon, a nawet kupić je lokalnie. Niektórzy nabywcy złota unikają jednak lokalnych dealerów, ponieważ nie chcą mieć do czynienia z potencjalnie wyższymi cenami, podatkiem od sprzedaży, fałszywą reklamą, ograniczoną różnorodnością i stratą czasu na podróż.

Kupując złote monety online, możesz robić zakupy w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia. Zapomnij o ruchu ulicznym i parkowaniu. Możesz robić zakupy na osobności, bez presji ze strony kręcących się w kółko sprzedawców i możesz skorzystać z wiedzy Account Executives z wieloletnim doświadczeniem i przeszkoleniem. Kupując złote monety online, możesz także porównać różne typy złotych monet i ich ceny, wszystko w jednym miejscu.

Zanim zdecydujesz się na najniższą cenę lokalnie lub online, zrób swoje badania. Federalna Komisja Handlu radzi kupującym złoto, by "sprawdzili sprzedawcę, wpisując nazwę firmy w wyszukiwarkę online" i "przeczytali o doświadczeniach innych ludzi z daną firmą". Renomowane, zaufane firmy zajmujące się handlem złotem mają zazwyczaj najwyższe oceny od takich grup konsumenckich, jak Business Consumer Alliance i Better Business Bureau, a także wiele pozytywnych recenzji od klientów.

Nie możemy wypowiadać się za inne firmy oferujące złoto, ale możemy Ci powiedzieć, czego możesz się spodziewać, kupując od America's Gold Authority, U.S. Money Reserve.

Zadzwoń, a zaczniemy od darmowej, dogłębnej konsultacji na temat Twoich celów finansowych i długoterminowych. Nasi weterani rynku złota pracują z Tobą jeden na jeden, by pomóc Ci wybrać odpowiednie złote monety do Twojego portfela metali szlachetnych. Nie ma żadnej presji na zakup. Edukacja jest naszym priorytetem i jest w 100% darmowa.

Weź to od Ronalda G. W swojej recenzji U.S. Money Reserve z 14 października 2018 r. podzielił się następującą informacją: "Cieszyłem się moją rozmową z przedstawicielem. Jest bardzo kompetentny w zakresie wszystkich różnych złotych monet, w które jestem zainteresowany inwestowaniem. "

Więcej na: https://zlote-sztabki.pl/