loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Srebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w amerykańskiej Rezerwie Pieniężnej
Blog

Srebrny Orzeł 2021 Typu 2 wylądował w amerykańskiej Rezerwie Pieniężnej

Amerykańska moneta Srebrny Orzeł przeszła swój pierwszy poważny lifting od 35 lat wraz z wydaniem monety 2021 Typ 2. U.S. Money Reserve zna wszystkie szczegóły. Zobacz, co się zmieniło, co się nie zmieniło i dlaczego jest tak wiele do kochania w monetach Amerykański Orzeł - zwłaszcza Srebrny Orzeł.

>> Oryginalne 2021 Proof Silver American Eagle Type 1 (PCGS PR-70 First Day of Issue Reagan Legacy) są już dostępne za pośrednictwem U.S. Money Reserve. Skorzystaj z wyprzedaży z okazji Dnia Pracy do 10 września 2021 r.!

Co nowego

w Amerykańskim Srebrnym OrleOd czasu

wprowadzenia na rynek w 1986 roku, projekt monety Amerykański Srebrny Orzeł Mennicy Amerykańskiej pozostawał niezmienny aż do tego roku. Mennica zdecydowała się zmienić projekt rewersu (strony z ogonem) monety, aby uczcić jej 35 rocznicę.

Do dziś, awers (strona głowna) monety przedstawia "Kroczącą Wolność", zaprojektowaną przez rzeźbiarza Adolpha A. Weinmana i pojawiającą się na półdolarówce z 1916 roku. "Wolność kroczy z profilu, udrapowana w fałdy amerykańskiej flagi. Jej prawe ramię jest wyciągnięte, a w lewym trzyma gałązki lauru i dębu" - zauważa mennica.

Rewers oryginalnego Amerykańskiego Orła Srebrnego wcześniej przedstawiał "Heraldycznego Orła" autorstwa Johna Mercanti w locie. Orzeł trzymał w jednym szponie gałązkę oliwną, a w drugim strzały. Trzynaście gwiazd unosiło się nad głową orła, oznaczając 13 oryginalnych kolonii amerykańskich.

Obecnie rewers Amerykańskiego Orła Srebrnego przedstawia orła przedniego niosącego gałązkę dębu i podchodzącego do lądowania, który przygotowuje się do wylądowania w gnieździe.

Niezależna ilustratorka nauk przyrodniczych Emily Damstra opracowała nowy projekt rewersu. Michael Gaudioso, który niedawno przeszedł na emeryturę z Mennicy Amerykańskiej jako rzeźbiarz-grawer, wyrzeźbił projekt.

"Inspiracją dla tego projektu była chęć pokazania naszego narodowego ptaka - ze wszystkimi wartościami, które uosabia - w wyjątkowy sposób, który mógłby również przekazać takie cechy jak pracowitość, współpraca, troska i ochrona" - wyjaśnia Damstra.

Oprócz nowego designu, Amerykański Srebrny Orzeł może pochwalić się także nową technologią.

Mennica wyjaśnia, że przeprojektowana moneta "została wybita w najdrobniejszych szczegółach przy użyciu nowej technologii i zawiera odmianę wzoru trzciny". Mennica porównała swoje wysiłki z programami przeciwdziałania fałszerstwom wdrożonymi przez największe mennice na całym świecie. Te nowe cechy sprawią, że monety będą trudniejsze do podrobienia. "

Dlaczego warto kupić monety American Silver Eagle?

Bez względu na wygląd, Amerykański Srebrny Orzeł stanowi opłacalny i sprawdzony sposób na włączenie fizycznego srebra do swojego portfela. Srebro jest postrzegane, wśród innych korzyści, jako zabezpieczenie przed inflacją i bezpieczna przystań wśród niestabilności rynku.

Monety te zostały zatwierdzone przez Liberty Coin Act z 1985 roku, który został podpisany przez prezydenta Ronalda Reagana. Każda moneta Silver American Eagle zawiera 1 uncję 99,9% czystego srebra oraz niewielką ilość miedzi, a jej wartość nominalna wynosi 1 USD

.

W szczytowym okresie produkcji tej monety, w 2015 roku wybito 47 milionów egzemplarzy w wersji bulionowej. Zakład Mennicy w West Point, Nowy Jork, produkuje większość monet Silver American Eagle.

Możesz kupić Srebrne Amerykańskie Orły za pośrednictwem zaufanych dealerów metali szlachetnych, takich jak U.S. Money Reserve. Zadzwoń już dziś! Dysponujący wiedzą pracownicy działu obsługi klienta są gotowi do pomocy.

Amerykańskie monetyagecoin designSilver American EagleU.S. MintShare this postFacebookTwitterLinkedInPowiązane postyDowiedz się, jak srebrne monety lustrzane są wykonane w mennicy San Francisco2021-08-27Czy
widziałeś zupełnie nowy wzór 2021 Gold American Eagle?
2021-08-20Czym jest Ustawa o Monetach Wolności?
2021-07-23Czym są monety bulionowe?
2021-07-14Obchodź Dzień Amerykańskiego Orła z Amerykańską Władzą Złota®2021-06-16Czym
są monety certyfikowane i dlaczego mają znaczenie?
2021-05-19