loader
Blog

Opinia o amerykańskim programie Hartford Gold IRA

Zastanawianie się, co zrobić ze swoimi oszczędnościami emerytalnymi, nie powinno być stresujące. Czasami może to być przytłaczające, dlatego warto odpowiednio zaplanować, dokonując mądrych inwestycji, z których będziesz mógł skorzystać po przejściu na emeryturę.

Otwarcie Inwestycyjnego Konta Emerytalnego (IRA) to prosty i skuteczny sposób na zwiększenie dochodów, na które ciężko pracujesz. Konta IRA są przydatne, ponieważ można na nie wpłacać część swoich zarobków przed opodatkowaniem. Dzięki tej mądrej strategii inwestycyjnej odsetki rosną z biegiem czasu, a Ty możesz odpocząć, gdy nadejdzie czas zakończenia pracy.

Najczęściej kupowane na IRA są akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne. Mniej znaną zaletą niektórych kont IRA jest możliwość inwestowania w metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, w formie sztabek i monet.

Istnieje wiele kont IRA, spośród których można wybierać. Każde z nich oferuje różne usługi po różnych cenach, o czym powinien wiedzieć dobrze przygotowany inwestor. American Hartford Gold oferuje złote konta IRA, które są atrakcyjne dla wielu inwestorów.

Spis treści

 • Tło i historia firmy
 • Produkty i usługi IRA
  • Różnorodność metali szlachetnych
  • Przechowywanie metali szlachetnych
 • Różnorodność usług IRA
 • Opłaty za złoto w American Hartford
 • Cechy American Hartford Gold
  • Trzyetapowy proces zakładania konta
  • Wiadomości i zasoby
  • Bezpłatny 25-stronicowy przewodnik informacyjny
  • Aktualne modele cenowe
 • Najczęściej zadawane pytania
  • Czy mogę ufać, że American Hartford Gold jest firmą działającą zgodnie z prawem?
  • Czy po zakupie metali szlachetnych od American Hartford Gold będę ich właścicielem?
  • Jak bezpieczne są fizyczne metale szlachetne przechowywane na kontach IRA?
  • Jaka jest minimalna kwota, którą trzeba zainwestować, aby otworzyć American Hartford Gold IRA?
  • Czy American Hartford Gold oferuje jakieś ekskluzywne funkcje?
 • Ostatnie przemyślenia

Tło i historia firmy

American Hartford Gold jest rodzinną firmą inwestycyjną, która pomaga ludziom inwestować w metale szlachetne. Z siedzibą w Los Angeles, w Kalifornii, grupa świadczy usługi dla inwestorów od 2015 roku. Oferuje sztabki i monety po konkurencyjnych cenach, specjalizując się w złotych i srebrnych programach IRA.

Dyrektor naczelny firmy, Sanford Mann, pracuje z metalami szlachetnymi od ponad dekady. Prezes Scott Gerlis również ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w handlu detalicznym złotem i srebrem.

Grupa zauważa, że jest dumnym sponsorem NASCAR i że jest firmą zajmującą się metalami szlachetnymi wybieraną przez dziennikarza Billa O'Reilly.

American Hartford Gold działa z myślą o potrzebach inwestorów. W dzisiejszych czasach wygoda jest wszystkim i oni o tym wiedzą. Oferują dostawę prosto do domu, można też wpłacić metale na wybrane konto IRA, 401K lub TSP. Dostępność tych dogodnych opcji w każdej chwili pozwala inwestorom spać spokojnie.

Rozpoczęcie współpracy z American Hartford Gold jest bardzo proste. Firma szczyci się tym, że zapewnia szybki, trzystopniowy proces, który pozwala od razu rozpocząć inwestowanie w metale szlachetne.

Produkty i usługi IRA

American Hartford Gold oferuje usługi przechowywania metali i metali szlachetnych podobne do tych, jakie oferują inne IRA. To, co je odróżnia, to łatwość, z jaką można porozmawiać z ekspertem o swoich inwestycjach.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tego, co można kupić i jak są one przechowywane:

Różnorodność metali szlachetnych

Oprócz inwestowania w złoto i srebro na IRAs, możesz kupić fizyczne monety i sztabki. American Hartford Gold oferuje szeroki wybór złotych i srebrnych monet, w tym amerykańskie monety Eagle, Canadian Buffalo, Australian Wildlife i South African Krugerrand. Możesz także kupić sztabkę złota o wadze 1 uncji oraz złote lub srebrne sztabki Valcambi CombiBar. Dostępny jest także mniejszy wybór monet platynowych.

Przed zakupem możesz zapoznać się ze statystykami dotyczącymi każdej monety lub sztabki, takimi jak producent, nominał, zawartość złota/srebra, czystość metalu, grubość i średnica metalu. Powinno być również wyraźnie zaznaczone, czy dana moneta kwalifikuje się do obrotu na rynku IRA.

Przechowywanie metali szlachetnych

Wybór odpowiedniego miejsca przechowywania jest równie ważny jak zakupione metale szlachetne. Mogą Państwo spać spokojnie wiedząc, że American Harford Gold współpracuje z Brinks Global Services, International Depository Services (IDS) oraz Delaware Depository Service Company (DDSC), aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa inwestycji.

Depozytariusze są dobrze znani, zaufani i działają w obiektach o wysokim poziomie bezpieczeństwa z polisami ubezpieczeniowymi na miliardy dolarów. Posiadają one również wiele lokalizacji na terenie całego kraju, co oznacza, że wysyłka Twoich metali do depozytariusza lub do Ciebie nigdy nie trwa długo.

Różnorodne usługi IRA

Jedną z rzeczy, które wyróżniają American Hartford Gold, jest ich zobowiązanie do odkupu. Oczywiście, nie musisz odsprzedawać im swoich metali. Mogą Państwo skorzystać z usług dowolnej grupy metali szlachetnych. Jednak firma American Hartford Gold oferuje tak wygodne rozwiązania, że inne opcje wydają się mniej atrakcyjne. Proces likwidacji składa się z trzech prostych kroków i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Masz dostęp w czasie rzeczywistym do rozmów z czołowymi ekspertami na temat Twoich inwestycji. Pomogą Ci oni założyć nowe IRA lub przenieść Twoje oszczędności emerytalne na Złote IRA bez żadnych ukrytych opłat.

Opłaty American Hartford Gold

Niestety, American Hartford Gold nie podaje na swojej stronie internetowej żadnych rocznych opłat za zarządzanie. Aby uzyskać szczegółowe informacje o opłatach, należy zadzwonić lub wysłać e-mail do przedstawiciela.

Oto dobra wiadomość:

 • Nie pobierają jednorazowej opłaty za założenie konta Gold IRA ani za przeniesienie środków z istniejącego konta emerytalnego.
 • Nie wymagają minimalnej kwoty wpłaty przy pierwszym otwarciu konta.
 • Nie pobierają opłat za wysyłkę metali szlachetnych ani za ich ubezpieczenie i monitorowanie.
 • Nie pobierają dodatkowych opłat likwidacyjnych, jeśli odkupują od Ciebie metale.

Warto również zwracać uwagę na specjalne promocje. Czasami oferują one bezpłatne przechowywanie metali szlachetnych przez ograniczoną liczbę lat.

Cechy American Hartford Gold

Oprócz sprzedaży IRA i fizycznych metali, American Harford Gold oferuje unikalne funkcje, aby ułatwić inwestowanie.

Trzystopniowy proces inicjacji

Dzięki trzystopniowemu procesowi możesz od razu rozpocząć inwestowanie:

 • Wypełnij formularz.
 • Porozmawiaj z agentem, by zdecydować, ile powinieneś zainwestować.
 • Zacznij dodawać środki do swojego konta.

Wiadomości i zasoby

Zapewniają regularnie aktualizowane wiadomości branżowe, raporty i blogi ekspertów, aby zapewnić Ci wiedzę na temat Twoich decyzji inwestycyjnych. W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się z naszymi współpracownikami telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Bezpłatny 25-stronicowy przewodnik informacyjny

Na ich stronie internetowej dostępny jest bezpłatny 25-stronicowy przewodnik informacyjny, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w złoto i srebro. Ich celem jest informowanie Cię na każdym etapie Twojej podróży inwestycyjnej.

Aktualne modele cenowe

Ceny, które śledzi American Hartford Gold, oparte są na modelu, który stale się zmienia. Dzięki temu w każdej chwili mogą Państwo znaleźć najlepszą ofertę. Ceny są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej, dzięki czemu wszystko jest przejrzyste i przyjazne dla użytkownika.

Często zadawane pytania

Czy mogę ufać, że American Hartford Gold jest legalną firmą?

Absolutnie. Oceny i opinie o American Hartford Gold mówią same za siebie. Firma działa w branży od 2015 roku i już teraz jest szanowaną firmą inwestycyjną. Duży nacisk kładzie się na obsługę klienta (co wynika z faktu, że jest to firma rodzinna).

Czy po zakupie metali szlachetnych od American Hartford Gold będę ich właścicielem?

Tak. Wszystkie metale szlachetne zakupione od firmy, w tym monety, sztabki i kruszce, są własnością klienta. Metale te stają się Państwa własnością w momencie ich zakupu lub otwarcia złotego konta IRA w American Hartford Gold. Należy je jednak przechowywać w depozycie zatwierdzonym przez IRS do czasu uzyskania uprawnień do przejścia na emeryturę. Zawsze masz możliwość zlikwidowania konta i wzięcia fizycznych monet i sztabek w swoje posiadanie, ale wiąże się to z poważnymi konsekwencjami podatkowymi, jeśli nie ukończyłeś jeszcze 59,5 roku.

Jak bezpieczne są fizyczne metale szlachetne przechowywane na kontach IRA?

Państwa fizyczne metale zawsze będą bezpieczne. American Hartford Gold współpracuje z wiodącymi depozytariuszami: Brinks Global Services, International Depository Services (IDS) oraz Delaware Depository Service Company (DDSC). Instytucje te inwestują miliardy dolarów w ubezpieczenie i najnowocześniejsze zabezpieczenia, aby Twoje monety, sztabki i kruszce były zawsze chronione.

Jaka jest minimalna kwota, którą należy zainwestować, aby otworzyć Amerykańskie Złote Konto IRA Hartford?

Nie ma minimalnej kwoty wymaganej do otwarcia American Hartford Gold IRA.

Czy American Hartford Gold oferuje jakieś ekskluzywne funkcje?

Oferuje zobowiązanie do odkupu, które jest wolne od dodatkowych opłat.
Gwarantują zgodność z cenami konkurencji.
Zapewniają uczciwe, rzetelne podejście do potrzeb każdego inwestora.

Ostateczne przemyślenia

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować w złoto, American Hartford Gold jest warte Twojego czasu i pieniędzy. Na ich stronie internetowej dostępnych jest wiele zasobów zarówno dla nowych, jak i doświadczonych inwestorów. Miłym akcentem jest bezpłatny 25-stronicowy przewodnik informacyjny.

Nie bez powodu otrzymali oni wyjątkowe oceny obsługi klienta. Szybkie spojrzenie na sekcję referencji na ich stronie internetowej pokaże Ci, jak zadowoleni są klienci. Amerykański Hartford Gold otrzymał ocenę A+ od Better Business Bureau oraz ocenę AA od Business Consumer Alliance. Posiada również 5-gwiazdkową ocenę w serwisach Trustpilot i TrustLink.

Dzięki temu nie musisz się martwić o opłaty początkowe ani ukryte opłaty likwidacyjne. Firma ta zasługuje na pochwałę dzięki wyjątkowej obsłudze klienta przez czołowych ekspertów oraz przejrzystemu systemowi inwestycyjnemu, który przez cały czas informuje inwestora.