loader
Blog

Kto zaprojektował złotą monetę Amerykański Orzeł?

Wspaniale zaprojektowana i powszechnie szanowana Złota Amerykańska Moneta Orzeł jest uznawana za jedną z najpiękniejszych złotych monet, jakie kiedykolwiek zostały wybite, po części dzięki dwóm amerykańskim rzeźbiarzom. Dowiedz się więcej o tych artystach, ich projektach i o tym, jak możesz włączyć symbol amerykańskiej tradycji i jedności do swojego złotego portfela już dziś.

Projekt złotej amerykańskiej monety OrzełProjekt

awersu -

WolnośćWizerunek na

awersie

złotej amerykańskiej monety Orzeł został wybrany w 1986 roku i zaprojektowany przez Augustusa Saint-Gaudensa na początku 1900 roku. Saint-Gaudens żył w latach 1848-1907 i jest dobrze znany jako jeden z najwybitniejszych amerykańskich rzeźbiarzy i budowniczych pomników z końca XIX i początku XX wieku. Do jego znaczących dzieł należy ikoniczny miedziany posąg Diany, kilka brązowych pomników prezydenta Abrahama Lincolna oraz pomnik generała Shermana w Nowym Jorku.

"Saint-Gaudens był mistrzem ludzkiej formy, doskonale odwzorowując to, co fizyczne, jednocześnie ożywiając osobowość swoich podopiecznych" - czytamy na stronie PBS.org.

Saint-Gaudens przyniósł ten sam poziom umiejętności do swoich symbolicznych obiektów, jak i do tych, którzy chodzili obok niego. Na złotej monecie Amerykański Orzeł, Saint-Gaudens powołał do życia Lady Liberty. W centrum projektu monety znajduje się pełna postać Lady Liberty, z twarzą obramowaną rozwianymi włosami i nieustraszonym spojrzeniem. Jej postawa jest niezachwiana, gdyż w prawej ręce trzyma pochodnię, a w lewej gałązkę oliwną. W lewym tle znajduje się budynek Kapitolu.

Projekt Saint-Gaudensa został pierwotnie wyprodukowany dla 20 dolarów Saint-Gaudens Double Eagle Gold Coin, wybitych w latach 1907-1933, a następnie wskrzeszony do użytku na rodzinie amerykańskich monet kruszcowych Eagle wraz z przejściem Gold Bullion Act of 1985.

Projekt rewersu - Rodzina

OrłówWizerunek na odwrocie złotej monety American Eagle został stworzony w 1986 roku przez amerykańską rzeźbiarkę Miley Tucker-Frost. Po raz pierwszy wpadła na pomysł projektu w 1980 roku po obejrzeniu przemówienia Ronalda Reagana na Republikańskiej Konwencji Narodowej, donosi Coin News Today. Tucker-Frost pamięta, jak Reagan zachęcał Amerykanów do bycia wdzięcznym, do działania zgodnie z ich uczuciami oraz do zjednoczenia się i dbania o siebie nawzajem. Jako artystka, wzięła sobie do serca wezwanie Reagana do działania, wykorzystując swoje wyjątkowe umiejętności jako projektantka i rzeźbiarka.

Rewers złotej monety Amerykański Orzeł przedstawia rodzinę orłów przednich, z samcem orła lecącym nad gniazdem i trzymającym gałązkę oliwną w szponach. Samica orła siedzi w gnieździe, jej skrzydła chronią dwa młode.

moneta

Duch stojący za tym projektem miał na celu uhonorowanie naszej rodziny i Ameryki," powiedział Tucker-Frost w wywiadzie dla Coin News Today, "w czasie, kiedy ludzie potrzebują zachęty i potwierdzenia - szczególnie młodzi ludzie, z tak dużą niepewnością, która przysłania przyszłość. "

Dodatkowo, Coin News Today zauważa, że Tucker-Frost nigdy nie osiągnął "jednego centa zysku" ze sprzedaży monet

.

"Mam taką satysfakcję wiedząc, że moja Rodzina Orłów uświadamia ludziom ich własne wartości rodzinne jako Amerykanów, i że monety stały się trwałą częścią naszej kultury," powiedziała.

 

Złote Amerykańskie Monety Orzeł są symbolem tradycji i jedności. Zabezpiecz swój majątek i chroń amerykańskie wartości, kupując jedną z najpopularniejszych złotych monet bulionowych Mennicy Amerykańskiej. Dzięki tym monetom, możesz przekazać portfel metali szlachetnych, który jest tak silny jak ten wspaniały naród. Kup złote monety teraz lub zadzwoń pod numer 1-844-307-1589

, aby zabezpieczyć swój zakup przez telefon.

Ponadczasowa złota moneta, ponadczasowy hołdZłote

monety

American Eagle są gwarantowane przez Mennicę Amerykańską pod względem wagi, zawartości złota i czystości, co czyni je popularnym wyborem dla wymagających posiadaczy złota. Pamiętaj, że choć nie możesz kupić American Eagle Bullion Coins bezpośrednio w Mennicy Amerykańskiej, możesz je nabyć w U.S. Money Reserve, zarówno online, jak i przez telefon.